Chiny produkują ryż z plastiku! Sprawdź, jak go rozpoznać

0
2660
Chińczycy trują ludzi! Zdjęcie: pixabay.com

Wydaje się to nierealne, jednak Chińczycy produkują plastikowy ryż. Aby upewnić się, że ten, który jesz jest zdrowy i nie zawiera plastiku, sprawdź, jak go rozpoznać.

Od kilku lat jest moda na wszystko co zdrowe. Coraz więcej osób czyta dokładnie etykiety produktów, które lądują w koszyku w supermarkecie. Chcemy mieć pewność, że to co jemy, jest najlepszej jakości, zdrowe i nie zawiera niepotrzebnych składników w postaci chemii. Zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy producenci stawiają na zysk i ilość, a nie na jakość.

Jednak czy przyszłoby Wam do głowy, że ryż, który macie na talerzu i zaraz będzie jeść, jest z plastiku? Niestety, to nie jest żart.

Chiny karmią swoich konsumentów plastikiem.

Część fabryk w Chinach, aby zarobić jak najtańszym kosztem, produkuje sztuczny ryż, w skład którego wchodzą zwykłe lub słodkie ziemniaki i żywica syntetyczna, czyli plastik. Z tych dwóch składników powstają ziarna, które na pierwszy rzut oka wyglądają jak zwykły ryż. Nawet po powąchaniu można być przekonanym, że to ryż, a nie plastik. Wszystko dzięki sztucznym aromatom.

Plastikowy ryż jest oczywiście bardzo niezdrowy, toksyczny i niemożliwy do przetrawienia przez organizm. Badania pokazały, że zjedzenie zaledwie trzech porcji takiego ryżu, jest równoznaczne ze zjedzeniem jednej plastikowej reklamówki!

PRZECZYTAJ TAKŻE: 9 produktów z Chin, których koniecznie trzeba unikać!

Sprawdź, jak rozróżnić ryż z plastiku od tego normalnego. Jest na to kilka sposobów:

1⃣ Do szklanki wsyp 2 łyżki stołowe ryżu i zalej go wodą. Po wymieszaniu sprawdź, czy ryż opadnie na dno czy będzie unosić się na powierzchni. Sztuczny, plastikowy ryż nie zatonie. Tylko ten prawdziwy ryż opadnie na dno. Tak więc, jeśli ryż unosi się na powierzchni, czym prędzej wyrzuć go do śmietnika i nie spożywaj.

2⃣ Możesz także ugotować niewielką ilość ryżu i pozostawić go na kilka dni w ciepłym miejscu, w temperaturze pokojowej. Ugotowany ryż włóż do małej miseczki i przykryj ściereczką. Po 3 dniach sprawdź, co się stało. Prawdziwy ryż zacznie pleśnieć, plastikowego ryżu nic nie ruszy.

3⃣ Po ugotowaniu ryżu w wodzie sprawdź, czy w garnku jest biały osad. Jeśli podczas gotowania powstał osad to znak, że gotujesz ten prawdziwy ryż. Jeśli ugotowałeś ryż, a w garnku nie ma białego osadu to znak, że to plastikowy ryż.

4⃣ Możesz też ryż podpalić. Ten plastikowy bardziej się topi niż pali. Czasem jest też tak, że naturalny ryż miesza się ze sztucznym, dlatego skup się też na zapachu. Jeśli wyczujesz woń plastiku lub ziemniaków to znak, że kupiłeś plastikowy ryż.

5⃣ Ryż możesz rozetrzeć w moździerzu. Prawdziwy ryż zamieni się w proszek. Plastikowy ryż będzie miał formę rozgniecionych placków. Dodatkowo, sztuczny ryż jest barwiony, więc jeśli w trakcie rozcierania ryż zostawi na moździerzu swój kolor to znak, że ryż jest plastikowy.

Jeśli nie wierzysz obejrzyj to wideo. Widać na nim, jak plastikowe torebki są mielone przez maszynę i zamieniane w ryż.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=115&v=ogz9n9kE_Fw

Jesteś z Krakowa? Koniecznie zerknij do f7krakow.pl
Jesteś z Wrocławia? Koniecznie zerknij do 
f7wroclaw.pl
Jesteś z Warszawy? Koniecznie zerknij do 
f7warszawa.pl
Jesteś z Łodzi? Koniecznie zerknij do 
f7lodz.pl
Jesteś z Poznania? Koniecznie zerknij do f7poznan.pl
Jesteś z innego miasta? Koniecznie zerknij do 
f7city.pl