Chiny zabraniają jedzenia psów i kotów

0
575

Chiny zakazały konsumpcji psów i kotów po kryzysie związanym z koronawirusem. Podjęto tam działania mające na celu ograniczenie jedzenia psów i kotów, nie tylko teraz, ale na zawsze.

W lutym Chiny wprowadziły zakaz jedzenia i przechowywania dzikich zwierząt, takich jak nietoperze, a teraz zakazują jedzenia psów i mięsa kotów.

Czytaj: Bill Gates 5 lat temu ostrzegał przed pandemią. „Jeśli coś zabije 10 mln osób, to będzie to wirus, a nie wojna”

Do tej pory koronawirus zabił ponad 110 000 ludzi na całym świecie. Naukowcy podejrzewają, że transmisja COVID-19 nastąpiła ze zwierząt na ludzi w trakcie konsumpcji. Wśród pierwszych zakażonych w chińskim mieście Wuhan były osoby związane z targowiskiem, na którym handlowano nietoperzami, wężami czy łaskunami. 

Teraz nielegalne rynki żywności i dystrybutorzy są pod ścisłą kontrolą, a nowa lista zwierząt dopuszczonych do spożycia jest aktualizowana. Psy i koty nie znajdują się na tej nowej liście, a sprzedaż mięsa będzie teraz nielegalna. Szacuje się, że do tej pory w Chinach spożywano 15 milionów psów i kotów każdego roku.

Chiński resort rolnictwa opublikował projekt wytycznych, zgodnie z którymi psy mają być teraz klasyfikowane jako zwierzęta domowe.

„Ten projekt może być przełomowy dla ochrony zwierząt w Chinach”, twierdzą przedstawiciele organizacji prozwierzęcych”.

„To oznaka ważnej zmiany”, mówi o decyzji resortu rolnictwa Wendy Higgins z organizacji Humane Society International, która szacuje, że w Chinach każdego roku zabija się na mięso od 10 do 20 mln psów i nawet 4 mln kotów.

Czytaj: LEŚNE MIASTO – ODPOWIEDŹ CHIN NA ZANIECZYSZCZENIE ŚRODOWISKA