Chiny zatwierdzają wznowienie podróży grupowych do Polski

0
106
Gut-Mostowy o decyzji ws. grupowych przyjazdów turystów z Chin do Polski: to dobry, milowy krok. (zdjęcie: pl.freepik.com)

Dokonując znaczącego kroku w kierunku ożywienia podróży międzynarodowych, Chiny zezwoliły swoim biurom podróży na ponowne organizowanie wycieczek grupowych do Polski, co stanowi kluczowy krok po trzyletniej przerwie spowodowanej globalną pandemią Covid-19.

Ambasada Chińskiej Republiki Ludowej wydała w czwartek godny uwagi komunikat, w którym potwierdziła, że od 10 sierpnia chińskie biura podróży otrzymały zielone światło na organizowanie grupowych wycieczek do Polski. Rozwój ten przynosi ulgę branżom turystycznym obu krajów i sygnalizuje stopniowy powrót do normalności w świecie po pandemii.

CZYTAJ: Dyrektor WHO ogłosił oficjalny koniec pandemii Covid-19 na świecie

Wiceminister sportu i turystyki, Andrzej Gut-Mostowy, wyraził optymizm co do tego milowego kroku w przywracaniu turystyki przyjazdowej. Podkreślił pozytywne rezultaty współpracy międzynarodowej i wspólnych wysiłków obu krajów, aby osiągnąć ten punkt.

Decyzja Chin o zezwoleniu na podróże grupowe do Polski jest następstwem szeregu strategicznych kroków mających na celu przedefiniowanie polityki dotyczącej podróży. W grudniu ubiegłego roku chińskie władze podjęły ważną decyzję o zniesieniu trzyletniej polityki „zero Covid”, której towarzyszyły surowe ograniczenia mające na celu ochronę obywateli przed falą infekcji. Następnie w styczniu Chiny ogłosiły zakończenie blokady i rozpoczęły „pilotażową” fazę zezwalania na podróże grupowe do 20 wybranych krajów, w tym między innymi do Tajlandii, Rosji, Kuby i Argentyny. To etapowe podejście miało na celu przetestowanie możliwości podróży międzynarodowych w kontrolowanych warunkach.

Rozwijając to podejście, w marcu pojawiła się druga partia zezwoleń w Chinach, obejmująca podróże do 40 krajów, na liście obejmującej Nepal, Francję, Portugalię i Brazylię. Te starannie obliczone kroki wskazują na zaangażowanie Chin w znalezienie równowagi między ożywieniem podróży międzynarodowych a zapewnieniem bezpieczeństwa zdrowia publicznego.

CZYTAJ: Konkurs European Best Destinations 2023: Warszawa najatrakcyjniejszym celem turystycznym w Europie

Ponieważ Polska dołącza do listy zatwierdzonych destynacji, oczekuje się, że podróżni i cała branża turystyczna skorzystają na wznowieniu podróży grupowych. To posunięcie ma nie tylko implikacje gospodarcze, ale oznacza również symboliczny krok w kierunku globalnego wyjścia z daleko idących skutków pandemii.

CZYTAJ NA SPORTEN.COM/PL – Przedstawiamy cały skład reprezentacji Polski na zbliżające się mistrzostwa świata w lekkoatletyce