Chirurg był oszołomiony! Wyprostował kręgosłup i pożegnał się z wystającym brzuchem, a wszystko dzięki…

0
681
Metoda Fukutsuji to japońskie ćwiczenie odchudzające, które wykonuje się przy pomocy zrolowanego ręcznika.

Japończycy nie przestają zadziwiać różnymi sposobami odchudzania, które dosłownie konkurują ze sobą w łatwości i wydajności.

Niestety, nie wszyscy mogą sobie pozwolić na bieganie rano, na chodzenie na siłownię lub na ćwiczenie w domu. I im więcej razy się zawiedziesz, tym bardziej chcesz zjeść magiczną pigułkę spalającą tłuszcz lub jeszcze lepiej: położyć się, nic nie robić i chudnąć.

Nie uwierzysz, ale nawet w tej kwestii Japończycy nie zawiedli. Oferują sposób na pozbycie się wagi, dzięki leżeniu.

Od ponad 10 lat japoński fizjoterapeuta Toshini Fukutsuji pomaga kobietom przywrócić zdrową sylwetkę w jak najkrótszym czasie. I to bez diet, męczących ćwiczeń i nadmiernego wydawania pieniędzy.

Zwykły ręcznik zwinięty pod plecami czyni cuda? Metoda Fukutsuji znana jest na całym świecie. 5 minut trzy razy w tygodniu – tyle potrzebujemy, by osiągnąć efekt.

Bolą cię plecy? Chcesz zmniejszyć obwód w talii? A może marzysz o płaskim brzuchu? Jedno ćwiczenie ma rozwiązać twoje problemy.

Czytaj: 10 ćwiczeń na plecy, które sprawią, że poczujesz się lepiej i dostaniesz energii.

Fukutsuji podczas swojej wieloletniej praktyki zauważył, że u osób otyłych, jak i tych z siedzącym trybem pracy występuje nieprawidłowe położenie miednicy względem kręgosłupa. Skutkiem jest wypięcie brzucha (optycznie wydaje się większy) i przewlekłe bóle placów na odcinku lędźwiowym. Celem metody Fukutsuji jest rozluźnienie pleców i napięcie mięśni brzucha.

Jak schudnąć w pozycji leżącej?

otozh.com.ua

Będziesz potrzebować:

  • duży ręcznik
  • taśma lub gumki
  • powierzchnia pozioma
  • 5 minut dziennie

Istotą tej metody jest to, że przez kilka minut leżysz na zrolowanym ręczniku i czyścisz żołądek. A jeśli zbliżysz zrolowany ręcznik do łopatek – podniesie ci to klatkę piersiową i poprawi postawę. Bardzo ładnie wyprostuje ci się sylwetka.

Blue link: https://www.tbgtechco.com

Jak prawidłowo wykonać ćwiczenie metodą Fukutsuji?

1.Zroluj ręcznik w ciasny wałek o długości nie krótszej niż 40 cm i grubości 7-10 cm. Owiń go jakąś gumką lub zwiąż taśmą, żeby się nie rozwijał.

2. Usiądź na twardej płaskiej powierzchni z wyprostowanymi nogami i umieść zwinięty wałek za sobą.

otozh.com.ua

3. Ważne! Opuść ciało do tyłu tak, aby zrolowany ręcznik znajdował się dokładnie w poprzek ciała poniżej talii – tuż pod pępkiem.

4. Rozsuń nogi na szerokość ramion. Kciuki powinny się dotykać, a pięty powinny znajdować się w odległości 20-25 cm.

5. Wyprostuj ręce za głową i połącz najmniejsze palce, kciuki muszą być skierowane na zewnątrz.

6. Ostrożnie upewnij się, że kciuki u pięt i małe palce u dłoni stykają się. Leż w takiej pozycji przez 5 minut.

7. Uwaga! Wstań ostrożnie, ponieważ podczas ćwiczeń kości i stawy są lekko przesunięte.

otozh.com.ua

Pamiętaj, że jeśli trudno ci wytrzymać 5 minut, zacznij od 2-3 minut, stopniowo zwiększając czas ćwiczeń, ale max. 5 minut.

Główną tajemnicą skuteczności jest regularne wykonywanie ćwiczeń. Powiedź znajomym o tej niesamowitej japońskiej technice, pozwól im upewnić się, że utrata wagi jest taka łatwa.

Czytaj: Bezpłatne atrakcje w Krakowie w ramach akcji „Lato z KKR”