Chłopiec chory na raka pomaga przyjaciółce w szpitalu i porusza świat

0
655

Dzieci są istotami niewinnymi, bezinteresownymi, kochającymi, zdolnymi do zostawiania nam uśmiechu na twarzy, nawet w najgorsze dni. Nie widzą zła, które istnieje na świecie, i wierzą, że wszystko ma szczęśliwe zakończenie, stawiając czoła przeciwnościom życia z optymizmem i nadzieją.

Niestety niektóre historie nie mają szczęśliwego zakończenia. Czasami dzieci chorują na poważne choroby, np. na raka. Mimo to nie poddają się i są w stanie stawić czoła chorobie z determinacją, inspirując setki ludzi na świecie.

Przykładem jest ten chłopczyk i dziewczyna, którzy zostali nagrani w nieznanym szpitalu. To przykład czystej miłości i przyjaźni.

Czytaj: Niesamowita sesja zdjęciowa pokazuje prawdziwą rzeczywistość życia z rakiem

Na nagraniu widzimy dwoje dzieci. Chłopczyk chorujący na raka ciągnie specjalny wózek, na którym leży jego młodsza przyjaciółka, również chora. Starszy chłopiec w dużą troską i zaangażowaniem okrywa kocykiem dziewczynkę i ciągnie przez szpitalny korytarz, jakby byli na spacerze w lesie. Wózek został specjalnie zaprojektowany dla małej dziewczynki, aby nawet przy słabej mobilności mogła chodzić po szpitalnych korytarzach.

Wideo zostało udostępnione przez hiszpańskie stowarzyszenie autyzmu ASPAU, poświęcone podnoszeniu świadomości na temat problemów związanych z tym zaburzeniem u dzieci, i ma już ponad 2,3 miliona wyświetleń.

Miłość, jaką chłopczyk okazuje swojej przyjaciółce, a nawet upewnienie się, że dziewczynka czuje się dobrze i jest dobrze okryta kocykiem przed rozpoczęciem ciągnięcia jej, wzrusza do łez. Wydaje się, że zapomina o swoim bólu i cierpieniu, po to, by móc zapewnić swojej przyjaciółce dobrą zabawę, która niestety nie może chodzić.

Poniżej możecie zobaczyć to nagranie:

LA FORTALEZA DE ESTOS NIÑOS ES INMESURABLE

LA FORTALEZA DE ESTOS NIÑOS ES INMENSURABLE.Ganas de vivir, resiliencia, ilusión, fortaleza….

Publisert av Aspau Fredag 20. juli 2018

Czytaj: Leśne miasto – odpowiedź Chin na zanieczyszczenie środowiska