Choinka w Olsztynie będzie świecić dzięki sile mięśni mieszkańców miasta

0
338
Przy ratuszu stanęła choinka. Iluminacje zaświecą dzięki sile mięśni mieszkańców. Zdjęcie: Facebook/On The Move

Przed ratuszem w Olsztynie pojawiła się świąteczna choinka. Aby lampki zaczęły świecić, potrzebna jest siła mięśni mieszkańców. Pomogą w tym stacjonarne rowery.

Wczoraj w Olsztynie imieniny obchodzili dwaj sławni Mikołaje – Kopernik i ten z Laponii. Z tej okazji przed ratuszem zaświeciła się świąteczna choinka. Urząd Miasta z tej okazji zorganizował imprezę pod hasłem: „Zdrowe, aktywne i bezpieczne święta”. Temat nawiązuje do tego, że ozdoby na drzewku świątecznym zostały zasilone siłą mięśni.

Czytaj: Możesz kupić „połowę choinki” i zaoszczędzić wiele miejsca

Specjalne oświetlenie na choince bożonarodzeniowej mogą włączyć wszyscy mieszkańcy. Wystarczy, że wsiądziesz na rower i zaczniesz pedałować. Im szybciej będziesz jechać, tym jaśniej łańcuchy będą świecić.

Takiej propozycji jeszcze w naszym mieście nie było — mówi koordynatorka ds. estetyki miasta, Renata Domżalska. — Dzięki aktywności mieszkańców i gości naszego miasta będziemy chcieli uzyskać niezwykły efekt na naszej miejskiej choince. Siłą mięśni zapewnimy drzewku dodatkową, niezwykłą iluminację — podsumowuje.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Choinkę przywieziono do Olsztyna z Ostródy. Ma około 7 metrów wysokości. Wczoraj dzieci mogły spotkać świętego Mikołaja, dorośli mogli wspólnie kolędować i wygrać coś w konkursach.

Wydarzenie będzie trwało miesiąc.

Czytaj: Z Wrocławia polecimy do Olsztyna!