Chory na COVID-19 płacze w ramionach lekarza

0
479
Lekarz pocieszał seniora chorego na Covid-19 (fot. Go Nakamura/Getty Images)

Zdjęcie płaczącego seniora w objęciach lekarza w szpitalu w Houston w USA poruszyło internautów na całym świecie. Lekarz pocieszał starszego mężczyznę chorego na COVID-19 w dniu amerykańskiego Święta Dziękczynienia.

Zdjęcie, które obiegło media społecznościowe zrobiono na oddziale intensywnej terapii w centrum medycznym United Memorial Medical Center w Houston w stanie Teksas.

Dr Joseph Varon w rozmowie z CNN powiedział, że zazwyczaj na jego oddziale znajduje się jakiś fotograf, aby „ludzie mogli widzieć, co się dzieje”.

26 listopada lekarz miał obchód na oddziale COVID-19. To właśnie tego dnia zobaczył załamanego, zapłakanego seniora, który próbował wyjść z pokoju.

– Zbliżyłem się do niego i zapytałem: „dlaczego płaczesz” – powiedział lekarz. Senior odpowiedział mu, że „tęskni za żoną”.

Czytaj: Jaki jest sens życia, kiedy można go tak łatwo odebrać?

– Chwyciłem go i przytuliłem. Nie wiedziałem, że w tamtym momencie był tam również fotograf. Gdy mężczyzna poczuł się lepiej, przestał płakać – powiedział dr Varon.

Lekarz powiedział również, że widząc takie smutne sceny w szpitalu czuje się sfrustrowany, bo „ludzie robią niewłaściwe rzeczy”, chodząc do restauracji czy centrum handlowego. – My ciężko pracujemy, a ludzie nie słuchają – powiedział lekarz.

Czytaj: Wieżowce w USA zabijają ptaki. Rocznie ginie ich nawet 600 mln

johannesfloe.com – Art to remember