Ciekawe odkrycie archeologiczne podczas budowy metra w Warszawie

0
273
W trakcie budowy 2. linii metra M2 w Warszawie dokonano ciekawych odkryć archeologicznych. (materiały prasowe Urzędu m.st. Warszawy)

W Warszawie, pracownicy budowlani na ostatnim odcinku linii metra M2 Karolin odkryli zaskakujące znalezisko: kości prawdopodobnie pochodzące od koni, sprzed kilkuset lat. Archeolodzy szybko przeprowadzili wstępne badania, nie wstrzymując budowy, zapewniając brak opóźnień w realizacji projektu. Znalezisko zostało przewiezione do Państwowego Muzeum Archeologicznego w Warszawie w celu szczegółowej analizy.

Wstępne ustalenia sugerują, że kości te należały do koni używanych do celów transportowych lub wojskowych między 150 a 500 lat temu. Eksperci, korzystając z ocen archeozoologicznych, mają na celu określenie wielkości zwierząt i ewentualnie identyfikację ich rasy.

CZYTAJ: Archeolodzy odkryli oszałamiający 1000-letni złoty kolczyk

To nie pierwszy przypadek odkrycia szczątków zwierząt podczas budowy metra. Wcześniejsze odkrycia obejmują prehistorycznego słonia leśnego w gablocie stacji metra Płocka i nieskazitelną czaszkę tura (wymarły przodek bydła) na stacji C21 „Bródno”, ukazujące bogatą historię pod powierzchnią Warszawy.

Rozpoczęto w 2018 roku budowę linii M2, a przewidywany termin zakończenia to październik 2025 roku.

CZYTAJ NA PL.SPORTEN.COM – Trener Al-Hilal ujawnia kluczową różnicę między Cristiano Ronaldo a Neymarem