Ciekawe wiewiórki weszły w interakcję z rekwizytami, powstały urocze zdjęcia

0
640

Jeśli kiedykolwiek widziałeś wiewiórkę na wolności, będziesz wiedział, że jest prawie niemożliwe, aby się do niej zbliżyć. Jednak holendersko-szwedzki fotograf Geert Weggen ma talent do fotografowania uroczych zwierzątek swoim aparatem.

Fotografowanie dzikiej przyrody zaczął prawie dziesięć lat temu, kiedy lis odwiedził jego progi. Magiczne spotkanie wzbudziło jego zainteresowanie leśnymi stworzeniami i ostatecznie doprowadziło do kariery Weggena jako fotografa wiewiórek.

Używając orzechów i jagód jako łapówki, rude wiewiórki zaczęły codziennie przychodzić na balkon Weggena, zapewniając mu mnóstwo okazji do robienia zdjęć.

„Nie wiedziałem jeszcze wtedy, że stanie się to moim życiem” – przyznaje Weggen.

W miarę zdobywania doświadczenia w robieniu zdjęć futrzanym stworzeniom, jego zdjęcia z czasem stawały się coraz bardziej rozbudowane. Dziś za pomocą miniaturowych rekwizytów tworzy niewiarygodnie urocze sceny. Każda ciekawa wiewiórka nie może się powstrzymać od sprawdzenia każdego obiektu, czego wynikiem są fotografie, które wyglądają jak bajka z prawdziwego życia. Od wiewiórek siedzących przy małym stoliku piknikowym po bawiące się pędzlem i płótnem, zdjęcia Weggena pokazuje, jak ciekawe i inteligentne potrafią być te puszyste stworzenia.

Czytaj: Fotograf śledził wiewiórki z aparatem każdego dnia przez 6 lat i oto niektóre z jego najlepszych zdjęć

Zobacz poniżej niektóre z najnowszych zdjęć wiewiórek Weggena. A jeśli czujesz się zainspirowany do zrobienia własnego zdjęcia, Weggen uczy swoich technik na warsztatach. Możesz także kupić jego obrazy jako wydruki artystyczne, pocztówki, kalendarze i książki za pośrednictwem jego sklepu internetowego, a także wspierać jego prace nad Patreonem.

Geert Weggen: Strona internetowa | Facebook | Instagram | Flicker | Patreon

Fotograf Geert Weggen uwiecznia figlarne osobowości rudych wiewiórek podczas interakcji z miniaturowymi rekwizytami.

Każde zdjęcie pokazuje, jak ciekawe i inteligentne mogą być te puszyste stworzenia.

johannesfloe.com – Art to remember

Czytaj: Park we Wrocławiu dostanie drugie życie! Będą fontanny, ścieżki i latarnie