Ciekawostka: czy wiesz, że komar ma 47 „zębów” na czubku trąby?

0
367
Komar. Źródło: Twitter

Ciekawostka: czy wiesz, że komar ma 47 „zębów” na czubku trąby? Te „zęby” pomagają komarowi przebić się przez ochronne warstwy odzieży, aby dostać się do ludzkiej skóry. Nie są one jednak używane do żucia, ponieważ krew jest już w postaci płynnej.

Komary mają długą rurkę przymocowaną do ust, która ma kształt wydrążonej igły zwanej trąbką. Używając swoich trąbek, komary są w stanie przebić Twoją skórę i pobrać krew, jakby popijały ją ze słomki.

Czytaj: Dlaczego komary niektórych ludzi gryzą bardziej, a innych wcale?

Ta trąbka komara ma 47 ostrych krawędzi na czubku, które pomagają mu przecinać skórę, a nawet warstwy ochronne odzieży. Być może stąd pochodzi plotka o „zębach komarów”.

Jednak w przeciwieństwie do ludzkich zębów, te ostre krawędzie nie są używane do żucia jedzenia, ponieważ krew jest już w postaci płynnej. Te ostre krawędzie są po prostu używane do przecinania skóry.

Ból, który odczuwasz w momencie, gdy komar Cię „ugryzie”, nie jest zatem spowodowany przez komara, który faktycznie ugryzł Twoją skórę, to ból spowodowany ukłuciem wbijania w Ciebie swojej trąbki.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Komary ssą! Mimo że komar ma 47 zębów, zęby te znajdują się na końcu ich trąbki i służą do przecinania skóry lub warstw odzieży ochronnej. Źródło: Twitter

Czytaj: Ruszyło Lodowisko Malta