Ciekawostki na temat dzieci

0
635
Prezentujemy kilka ciekawostek na temat dzieci. Zdjęcie: pixabay.com

Przeglądając Internet natrafiłam ostatnio na kilka ciekawostek dotyczących dzieci. Przyznam, że i w tym wypadku rezultaty badań naukowców okazują się zaskakujące.

➕ Obliczono, że przeciętny czterolatek zadaje 437 pytań dziennie.

➕ Przeciętny czterolatek śmieje się 400 razy dziennie.

➕ Chcesz wychować małego geniusza? Nie pozwól mu oglądać telewizji. Naukowcy z Michigan i Montrealu dowodzą, że częste oglądanie telewizji przez małe dzieci zwiększa ryzyko słabych wyników w nauce oraz problemów zdrowotnych przed ukończeniem 10 roku życia.

➕ W wieku trzech lat dziecko zaczyna uświadamiać sobie swoją płeć i zachowywać się w odpowiedni dla danej płci sposób. Nie oznacza to, że dziecko już wcześniej nie wykazuje żadnych skłonności. Nowo narodzone dziewczynki spoglądają dłużej na twarze, podczas gdy chłopcy wolą różnego rodzaju urządzenia.

➕ Wszystkie dzieci rodzą się z niebieskimi oczami. Dopiero jakiś czas po porodzie ich oczy zmieniają kolor na inny.

➕ Dzieci, u których brak wyraźnych różnic w pracy obu rąk nazywamy oburęcznymi. Zdarza się to raz na sto przypadków.

➕ Uwaga rodzice, ponoć co piąty maluch potrafi otworzyć butelkę z lekami czy chemikaliami wyposażoną w zabezpieczenia przed dziećmi.

Tyle jeśli chodzi o wnioski i rezultaty obserwacji naukowców. Może Wy też znacie jakieś ciekawostki związane z dziećmi? Zapraszam do dzielenia się swoimi opiniami.

Czytaj: CHCESZ WYCHOWAĆ MĄDRE I SAMODZIELNE DZIECKO? ROZWAŻ 18 RAD OD ZNANEJ PEDAGOG!

Czytaj: Dziecko urodziło się 19.09.2019 o 9:19 i miało 19 cali długości