Co mają ze sobą wspólnego James Bond i Pawłowice?

0
172
James Bond. Zdjęcie: Pixabay

Podczas prac remontowych na strychu Zakładów Doświadczalnych w Pawłowicach znaleziono pistolet z okresu II wojny światowej oraz 50 sztuk amunicji. Broń została zabezpieczona przez policję. Poniemiecka broń prawdopodobnie trafi do muzeum.

Odkrycie pistoletu i amunicji zostało dokonane podczas prac remontowych w kompleksie pałacowym w Pawłowicach koło Leszna. Zgłoszenie o znalezisku dyżurnemu Komisariatu Policji w Lesznie we wtorek, 17 stycznia, około godziny 14.00. Zgłoszenie o znalezisku dyżurnemu Komisariatu Policji w Lesznie przekazano we wtorek, 17 stycznia, około godziny 14:00.

„W budynku przy kompleksie pałacowym w Pawłowicach podczas zrywania podłóg drewnianych na nieużytkowanym poddaszu znaleziono starą, poniemiecką broń w kaburze. Znajdowała się pod deskami. To pistolet Walther oraz 50 sztuk amunicji” – poinformowała Monika Żymełka, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Lesznie w rozmowie z portalem elka.pl.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Żymełka powiedziała, że broń zachowała się w dość dobrym stanie i została zabezpieczona do dalszych badań.

Czytaj: Szwajcarski Mini Gun – najmniejszy na świecie działający rewolwer

Walther PPK to jeden z bardziej znanych pistoletów na świecie. To była broń agenta 007 Jamesa Bonda. Ponadto Adolf Hitler miał popełnić samobójstwo przy użyciu tego modelu pistoletu.

Pistolet 007 wraz z kaburą i 50 nabojami kalibru 7,65 mm znaleziono we wtorek 17 stycznia, podczas wyrywania drewnianych podłóg na strychu nieużywanego od 20 lat mieszkania w kompleksie pałacowym.

Czytaj: Odkryto zupełnie opuszczone osiedle pałaców rodem z Disneya!