Co może się stać z Twoim ciałem, jeśli wypijesz odpowiednią ilość wody?

0
373

Co może się stać z Twoim ciałem, jeśli codziennie wypijesz odpowiednią ilość wody?

Nasze ciała składają się w ponad 60% z wody, wszystkie narządy również składają się z wody.

Płuca zawierają około 85% wody, mięśnie i nerki to 79% wody, mózg i serce to 73% wody, a kości zawierają 32% wody. Picie odpowiedniej ilości wody może pomóc w poprawie regularności wypróżnień, migrenach, a nawet może zapobiec występowaniu innych chorób.

Przygotowaliśmy 6 korzyści zdrowotnych, które wynikają z picia wystarczającej ilości wody. Więc nalej sobie szklankę i czytaj dalej. Aby dowiedzieć się, jaką ilość należy wypić w ciągu dnia, nie przegap punktu bonusowego na końcu artykułu.

Twoje stawy będą lepiej nasmarowane.

© Depositphotos.com

Chrząstka, która znajduje się w krążku kręgosłupa i stawach, dzięki czemu ruch kości jest płynniejszy, składa się w 80% z wody. Dlatego nie picie wystarczającej ilości wody może zmniejszyć zdolność stawów do amortyzacji i prowadzić do bólu stawów.

Ponadto spożywanie wystarczającej ilości wody dziennie może pomóc organizmowi wypłukać toksyny, które mogą rozpalać stawy, i powstrzymać dnę moczanową (bolesny stan stawów).

Możesz zapobiegać infekcjom dróg moczowych i kamieniom nerkowym.

© Depositphotos.com

Nerki są odpowiedzialne za usuwanie odpadów z krwi. Więc jeśli nie pijesz wystarczającej ilości wody, odpady te wraz z kwasami mogą gromadzić się i blokować nerki białkiem zwanym mioglobiną. Również kamienie nerkowe i infekcje dróg moczowych mogą być spowodowane odwodnieniem.

Czytaj: Najstarsza na świecie pianistka z Krakowa

Poprawi się Twój nastrój, pamięć i koncentracja.

© Shutterstock.com© Shutterstock.com

Poziom nawodnienia ma duży wpływ na nasz mózg. Nawet łagodne odwodnienie, takie jak picie mniej niż połowy wymaganej ilości wody dziennie, może zaburzyć niektóre aspekty funkcjonowania mózgu.

Według badań utrata płynów u kobiet o 1,4% może zaburzać koncentrację i nastrój, a nawet zwiększać częstotliwość bólów głowy. Z drugiej strony u mężczyzn utrata płynów wynosząca 1,6% może być szkodliwa dla pamięci i może powodować zmęczenie i niepokój.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Twoje serce będzie działać lepiej.

© Shutterstock.com© Shutterstock.com

Kiedy pijesz odpowiednią ilość wody, Twoje serce nie musi pracować tak ciężko, jak wtedy, gdy nie pijesz wody. Łagodne odwodnienie może prowadzić do zmniejszenia ilości krwi w organizmie, co może jednocześnie podnieść tętno i obniżyć ciśnienie krwi, narażając organizm na ryzyko wstrząsu.

Czytaj: Pięć korzyści zdrowotnych wynikających z picia wody z cytryną

Możesz rzadziej odczuwać bóle głowy.

© Depositphotos.com

Badanie przeprowadzone na 102 mężczyznach wykazało, że spożywanie dodatkowego 1,5 litra wody dziennie spowodowało poprawę w skali MSQOL (skali jakości życia specyficznej dla migreny), systemu oceny objawów migreny.

47% respondentów, którzy pili więcej wody, zgłosiło znaczną poprawę bólu głowy, podczas gdy tylko 25% respondentów z grupy kontrolnej doświadczyło poprawy.

Czytaj: 12 ważnych oznak, że nie pijesz wystarczająco dużo wody

Będziesz częściej chodzić do toalety.

Pixabay

Zwiększenie spożycia płynów może pomóc złagodzić i zapobiegać zaparciom, szczególnie u osób, które zwykle skąpią spożycia wody. W tym przypadku woda mineralna może być szczególnie korzystna, ponieważ zawarte w niej sód i magnez mogą poprawić częstotliwość wypróżnień.

Bonus: Istnieje wzór, który pomoże Ci obliczyć, ile wody musisz wypić.

Ilość wody w litrach, którą powinieneś wypić w ciągu dnia, jest równa Twojej wadze w kilogramach pomnożonej przez 0,033.