Co robić w domu w czasie kwarantanny? Jak nie zwariować?

0
502
Zapobiegaj rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Przestrzegaj kwarantanny. Od Twojego zachowania zależy bezpieczeństwo innych!

Poniżej przedstawiam kilka sposobów na miłe spędzanie czasu podczas przymusowej kwarantanny. Wszystkich Państwa gorąco zachęcam do dzielenia się własnymi pomysłami.

Kwarantanna to izolacja osób zdrowych, które miały kontakt/styczność z osobami chorymi lub podejrzewanymi o zakażenie koronawirusem.

Kwarantanna trwa 14 dni, ale o jej długości decyduje lekarz. Co można robić w tym czasie?

1 – Czytanie książek

Skoro musimy przebywać w domu ograniczając swoje wyjścia do pójścia na zakupy wykorzystajmy ten czas na czytanie książek. Sama osobiście mam kilka pozycji do przeczytania, na które jakoś nie miałam ostatnio czasu. Relaks z książką to zawsze dobrze spędzony czas.

2 – Zaległości kinowe

Dużo wolnego czasu daje możliwość wspólnego obejrzenia filmu z ukochanym czy też z całą rodziną. Choć nie jestem zwolenniczką nadmiernego patrzenia w ekran telewizora, wspólnie obejrzany film czy bajka to dobrze spędzony czas, zwłaszcza gdy kino jest ambitne.

3 – Ćwiczenia fizyczne w domu

Jeżeli przed epidemią koronawirusa chodziłeś na siłownię, biegałeś czy jeździłeś na rowerze, Twoje ciało nie musi stracić na siedzeniu w domu.  Wiele ćwiczeń z ciężarem własnego ciała można wykonać w domu. Dodatkowo warto skupić się na rozciąganiu i na ćwiczeniach na macie.

4 – Gry planszowe

Jeśli masz takie gry jak: chińczyk, monopol, scrabble, to może warto po nie sięgnąć? Wspólne granie to fajny sposób na spędzenie czasu z całą rodziną. Proszę mi wierzyć, dzieci wprost uwielbiają grać ze swoimi rodzicami.

5 – Gry komputerowe

Polecam ten sposób spędzania czasu, zwłaszcza gdy może posadzić całą rodzinę przed telewizorem. Ciekawą możliwość rozrywki daje na przykład kinect zmuszając graczy do ruchu podczas tańca (np. Just Dance) bądź innych gier sportowych.  Odpalenie zwykłej gry strategicznej na komputerze również jak najbardziej wskazane. Jakoś czas musimy sobie zająć.

Jakie są Wasze sposoby na spędzanie czasu w domu? Poza obowiązkami, gotowaniem, jak spędzacie czas? Zachęcam do wrzucania komentarzy.

Czytaj: TAK WYGLĄDA WARSZAWA W CZASIE KORONAWIRUSA. ZOBACZ 21 ZDJĘĆ

Czytaj: Wenecja bez turystów odżyła – ryby zaczęły pływać w przezroczystej wodzie