Co się stanie, jeśli potrzesz stopy czosnkiem? Po kilku godzinach poczujesz się zdrowy!

0
1808

Czy można stopy posmarować czosnkiem? Na pierwszy rzut oka wydaje się to niemożliwe i głupie. Ale odpowiedź nie jest tak oczywista, jak mogłoby się wydawać.

Aby zobaczyć to w praktyce, należy pokroić ząbek czosnku na kilka kawałków, włożyć posiekany czosnek do plastikowej torebki, a następnie włożyć do torebki stopy. Po kilku godzinach, ku Twojemu zdziwieniu, poczujesz smak czosnku w ustach.

Rozwiązanie leży we właściwościach allicyny. Naukowcy odkryli, że substancja ta jest w stanie przeniknąć ludzką skórę i podróżować przez ciało, potrafi dostać się z dowolnego miejsca na ciele, nawet z najdalszych stóp do jamy ustnej.

Prawie wszyscy wiedzą o zaletach czosnku, ale najczęściej używamy tych nieprzyjemne pachnącego naturalnego leku, gdy konieczne jest wzmocnienie układu odpornościowego lub wyleczenie przeziębienia.

Czosnek ma specyficzny zapach, a także pomaga przy przeziębieniach dzięki zawartości naturalnego antybiotyku – allicyny. Siarko-organiczny związek chemiczny ta ma silne właściwości przeciwzapalne, przeciwbakteryjne, immunostymulujące i dezynfekujące.

Czosnek ma również zdolność do obniżania poziomu lipoprotein o niskiej gęstości we krwi, które są powszechnie nazywane „złym cholesterolem”.

Dlatego ci, którzy lubią przyprawiać jedzenie czosnkiem, znacznie rzadziej cierpią na miażdżycę i jej niebezpieczne konsekwencje w postaci zawały mięśnia sercowego, udaru mózgu i innych chorób układu sercowo-naczyniowego.

Czytaj: 66% chorób leczy się jedzeniem. Przepis na długowieczność znanego genetyka

Allicyna łatwo przechodzi przez błony komórkowe i dostaje się do krwi przez naczynia podskórne. Na tej właściwości oparte są niektóre sposoby używania czosnku, które chcę Wam przedstawić.

Jak używać czosnku zewnętrznie:

1. Kompresy na przeziębienia

Metoda leczenia przeziębień kompresami czosnkowymi przyszła do nas z Chin. Należy zmielić 6 ząbków czosnku na miąższ. Następnie należy wyprasować 2 ściereczki wykonane z naturalnego materiału i nasmarować stopy oliwą z oliwek.

Zastosuj kompres na stopy, Owiń stopy ściereczkami nasączonymi czosnkiem. Zabezpiecz kompres czosnkowy bandażem i załóż skarpetki. Po 25 minutach zdejmij kompres.

Przez ten czas poczujesz pieczenie w stopach, a następnie, dzięki allicynie, zapach czosnku pojawi się w Twoim oddechu. Czosnek będzie miał pozytywny wpływ na katar, który wkrótce minie. Szybciej dojdziesz do zdrowia.

Blue link: https://www.tbgtechco.com

2. Pocieranie stawów

Obierz 8 dużych ząbków czosnku, zmiel je, wlej 0,5 litra octu jabłkowego, dodał 0,5 szklanki spirytusu, dobrze wymieszaj, szczelnie zamknij i odłóż w ciemne, chłodne miejsce na 3 tygodnie, a następnie odcedź.

Pocieraj bolące stawy, aby złagodzić ból i stany zapalne. Ten środek jest również skuteczny w przypadku uszkodzonych więzadeł.

3. Czosnek na ból ucha

Czosnek dobrze radzi sobie z łagodzeniem bólu ucha. Zawiera związki wchłaniane przez skórę i ucho wewnętrzne, działa przeciwzapalnie.

Wystarczy zmiażdżyć ząbek czosnku, owinąć go miękką ściereczką i włożyć do ucha na 30 minut. Ta procedura łagodzi ból i przyspiesza powrót do zdrowia.

Nie wkładaj czosnku zbyt głęboko do ucha. Nie używaj zbyt małego kawałka czosnku. Przy tej procedurze przygotuj się na zapach czosnku.

4. Czosnek na grzyby i odciski

Czosnek jest naturalnym środkiem przeciwgrzybiczym. Aby pozbyć się grzyba, musisz nałożyć na dotknięty obszar zawiesinę czosnku zmieszaną w równych proporcjach z alkoholem. Skuteczne są również kompresy z mieszaniną czosnku i oliwy z oliwek.

5. Maska na twarz

Allicyna, która ma właściwości przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze i antyseptyczne, jest niezbędnym składnikiem w pielęgnacji skóry twarzy ze skłonnością do trądziku.

Aby przygotować maskę z czosnkiem, zmiel 3 ząbki czosnku w miąższ, wymieszaj go z dwiema łyżeczkami śmietany, żółtkiem jaja, łyżką soku z kapusty i łyżeczką oleju migdałowego.

Po nałożeniu maski na skórę odczekaj 15 minut i spłucz twarz ciepłą wodą. Przed użyciem maski należy upewnić się, że nie występuje reakcja alergiczna skóry na czosnek.

Podziel się użytecznymi informacji ze znajomymi w Internecie!

Czytaj: W fabryce porcelany w Chodzieży od lipca nie będą produkować porcelany