Coca-Cola odpowiada na plotki o wycofaniu Coke Zero

0
279
Dzisiaj Coca-Cola to coś więcej niż napój. To marka rozpoznawalna na całym świecie.. Zdjęcie: Pixabay

Coca-Cola odniosła się do spekulacji, że jej popularny napój Coke Zero zostanie wycofany z produkcji w Wielkiej Brytanii.

Plotki zaczęły krążyć po tym, jak sklep internetowy Boohoo udostępnił post na swojej stronie na Facebooku, twierdząc, że uwielbiany napój kończy swoją kadencję na półkach sklepowych.

Post brzmiał: „UWAGA – Coca-Cola Zero jest wycofywana w Wielkiej Brytanii”.

Coca-Cola potwierdziła, że Coke Zero nie zostanie przerwana w Wielkiej Brytanii.
Źródło: Coca-Cola.co.uk

Zrozumiałe jest, że post w mediach społecznościowych wprawił miłośników Coke Zero w szał, którzy tłumnie korzystali z mediów społecznościowych, aby wyrazić swoją panikę.

Ale szybko opanowano sytuację, gdy Coca-Cola zwróciła ogłosiła, że gazowany napój nie zniknie z lodówek sklepowych w całej Wielkiej Brytanii.

W odpowiedzi na jeden tweet marka napisała: „Możemy potwierdzić, że nie jest ona wycofywana w Wielkiej Brytanii!”

Po potwierdzeniu, że Coca-Cola Zero nie zniknie ze sklepowych półek, fani napoju ucieszyli się i odpowiedzieli na wiadomości uroczystymi gifami.

W poście na stronie internetowej z 2020 roku marka stwierdziła, że klasyczna, w pełni cukrowa wersja Coca-Coli pozostaje najlepiej sprzedającym się produktem w Wielkiej Brytanii.

W artykule wyjaśniono jednak, że 43 procent sprzedawanej obecnie coli składa się z Coca‑Cola Zero Sugar, Diet Coke lub Coca‑Cola Lite, które zawierają mniej lub nie zawierają cukru, a także zero kalorii.

W zeszłym miesiącu firma Coca-Coli w Wielkiej Brytanii ujawniła aktualizację stylu butelek, aby zapobiec zaśmiecaniu i zwiększyć recykling.

Czytaj: Recykling OZE – innowacyjne badania na AGH

W ramach posunięcia projektowego, które jest zgłaszane jako pierwsze dla każdej dużej firmy produkującej napoje bezalkoholowe, napoje Coca-Cola wkrótce będą miały nowe nakrętki.

Butelki Coca-Coli będą teraz miały przymocowane nakrętki. Źródło: Alamy

Koncern Coca-Cola rozpoczął wprowadzanie nowych butelek, których nakrętki nie dadzą się łatwo odłączyć od reszty opakowania napoju. Nowe butelki mają ułatwić recykling całości opakowania po spożyciu napoju. W ten sposób kłopotliwy przedmiot ma być utrzymany z dala od wysypisk. 

Zmiana ma wejść w życie w tym miesiącu w Szkocji i będzie widoczna jako pierwsza na 1,5-litrowych butelkach Fanty, Coca-Coli Zero Sugar i Diet Coke.

Oczekuje się, że do początku 2024 roku wszystkie plastikowe butelki firmy przejdą na nowy projekt.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Jon Woods, dyrektor generalny Coca-Cola w Wielkiej Brytanii, powiedział: „Jest to niewielka zmiana, która, mamy nadzieję, będzie miała duży wpływ poprzez zapewnienie, że gdy konsumenci poddadzą recyklingowi nasze butelki, nie pozostanie żaden korek”.

„Jako największa na świecie firma produkująca napoje, zdajemy sobie sprawę, że odgrywamy wiodącą rolę w promowaniu innowacji i projektowania, aby produkować więcej wysokiej jakości plastiku z recyklingu, który można przekształcić w nowe butelki”.

Najnowsza zmiana w produktach koncernu to część inicjatywy „Świat bez odpadów”, która zakłada, że do 2030 puszki i butelki będą w 50 proc. z recyklingu, a 100 proc. opakowań do 2025 będzie się nadawać do ponownego przetworzenia. Firma planuje także do 2030 osiągnąć cel wsparcia zbierania każdej pustej butelki czy puszki po swoich wyrobach, tak by żadne opakowanie po napojach Coca-Coli nie trafiało na wysypiska.

Czytaj: Coca-Cola prezentuje nowe papierowe butelki

Ekolodzy krytykują Coca-Colę twierdząc, że działania koncernu są nieskuteczne. Zdaniem Greenpeace firma powinna skupić się na opakowaniach wielorazowego użytku, a nie ciągłej produkcji nowych, nawet jeżeli są one z recyklingu.