Ćwiczenia dla kobiet powyżej 40 roku życia. Dzięki nim zapomnisz o wieku

0
877
Oto 12 ćwiczeń, po których poczujesz się lepiej, nabierzesz formy i zachowasz zdrowie przez długi czas.

Spowolniony metabolizm, zmiany hormonalne, problemy z trawieniem, siedzący tryb życia, złe nawyki żywieniowe, nie picie wystarczającej ilości wody – to często nieodłączne elementy życia u nowoczesnej kobiety po 40-tce.

Osoby powyżej 40. roku życia powinny bardziej martwić się o swoje zdrowie niż inne grupy wiekowe, ponieważ ich stan zdrowia pogarsza się w szybszym tempie.

Kobiety po 40 roku życia są bardzo zajęte. Mają przyjaciół, rodzinę, obowiązki zawodowe i rzadko znajdują czas dla siebie. Bardzo często poświęcają czas na opiekę nad ludźmi wokół siebie i zapominają o sobie. Żadna kobieta nie lubi nadmiernego wzrostu tłuszczu i wciąż nie jest za późno, aby go ograniczyć.

Czytaj: 4 ćwiczenia na seksowne ramiona dla kobiet. Wystarczy 5 minut.

Czterdziestka to czas kiedy wzmocnienie ciała jest bardzo ważne. W tym wieku zaczynasz zauważać, że Twoje ciało reaguje w sposób, jakiego wcześniej nie znałaś. Ciało staje się ciężkie, wysyła sygnały, których Ty nie potrafisz odczytać. Na szczęście ruch i poniższe ćwiczenia pozwolą ci odzyskać kontrolę ciała.

Oto 12 ćwiczeń, po których poczujesz się lepiej, nabierzesz formy i zachowasz zdrowie przez długi czas. Powszechnie wiadomo, że aktywność fizyczna poprawia oczekiwaną długość życia i mając ponad 40 lat, powinnyśmy szczególnie dbać o swoje zdrowie, aby cieszyć się szczęśliwym życiem.

Ćwiczenia, które można wykonać w domu i dzięki którym pozostaniesz młodą, aktywną, atrakcyjną, szczęśliwą kobietą.

1. Bieganie w miejscu

Nie musisz iść na siłownię, ani nawet wychodzić z domu. Śmiało możesz biegać w miejscu w domu. Takie bieganie pomoże ci rozgrzać mięśnie i rozciągnąć stawy.

Codzienny 15-minutowy bieg w miejscu to idealny trening dla stawów i ścięgien. Jogging w miejscu wspiera fizyczną młodość ciała, spowalniając procesy starzenia.

2. Krzesło przy ścianie

stylecraze.com

Wygląda na proste ćwiczenie, prawda? Jednak już po 30 sekundach poczujesz, jak pieką Cię mięśnie nóg i pośladki. Ćwiczenie zwiększa wytrzymałość dojrzałego organizmu i wzmacnia stawy kolanowe.

Należy oprzeć się plecami o ścianę i mocno docisnąć łopatki i pośladki. Następnie należy zrobić krok do przodu, rozstawić szerzej stopy, ręce docisnąć do ściany wzdłuż tułowia. I tak oparta o ścianę powoli zniżaj się do pozycji siedzącej. Gdy biodra będą równolegle do podłogi, a kąt kolan wyniesie 90 stopni nie schodź już niżej.

W takiej pozycji wytrzymaj tyle, ile jesteś w stanie. Satysfakcjonujący wynik to 60 sekund. Na początek wytrzymaj 20 sekund, potem zwiększaj sobie czas. Takie ćwiczenie warto wykonywać codziennie, albo dwa dni pod rząd i jeden dzień przerwy.

3. Superman

popsugar.co.uk

Należy położyć się na brzuchu, wyprostować nogi i wyciągnąć ręce do przodu, twarz skierować ku macie, ku podłodze. Następnie należy jednocześnie podnieść ręce i nogi do góry, twarz cały czas skierowana w dół. Wytrzymaj w tej pozycji kilka sekund, następnie wróć do pozycji wyjściowej. Powtórz ćwiczenie około 30 razy.

4. Przesuwanie po ścianie

thejodhpurscompany.com

To ćwiczenie wzmacnia mięśnie górnej części pleców i ciała. Stań do ściany, dotykając ją plecami, głową, łopatkami i pośladkami. Stopy postaw około 30 cm od ściany. Następnie unieś ramiona zgięte w łokciach i dociśnij plecy. Podnieś ręce do góry nad głowę bez odrywania ciała od ściany. Następnie wróć do pozycji wyjściowej. Powtórz ćwiczenie 25-30 razy.

5. Deska

indianexpress.com

Deska jest dobra na wszystko: wzmacnia gorset mięśniowy, poprawia postawę, wzmacnia ręce, zaokrągla pośladki, spala tłuszcz na brzuchu i na plecach.

Należy położyć się na brzuchu. Następnie należy oprzeć się na łokciach i palcach, unieść ciało równoległe do podłoża. Pilnuj, aby plecy były prosto, ponieważ można sobie zrobić krzywdę. Oddychaj równo, już po kilki sekundach poczujesz napięte mięśnie pleców, bioder, ramion, łydek i brzucha. Wytrzymaj tyle, ile jesteś w stanie, stopniowo zwiększając czas do 60 sekund.

6. Balans w klęku

terracephysioplus.com.au

Należy przejść do klęku podpartego, ustawiając dłonie na szerokość barków, a kolana na szerokość bioder. Należy podnieść przed siebie prawą rękę i podnieść lewą nogę, głowę cały czas należy mieć skierowaną w dół. Wytrzymaj tak 30 sekund i zmień stronę, czyli wyciągnij lewą rękę i podnieś prawą nogę. Pilnuj, aby plecy były cały czas prosto.

7. Trening z gumami

nxtlevel.com

Fitness Gum to proste ćwiczenia, które z powodzeniem wykonasz w domu. Takie gumy można kupić na wielu stronach internetowych. A zestawy ćwiczeń można znaleźć na YouTube.

8. Step

femme.fitness

Jeśli nie masz specjalnej podstawki możesz wykorzystać to, co akurat masz w domu pod ręką. Może to być niski, stabilny stołek. Należy wchodzić i schodzić np. 30 razy najpierw prawą nogą, pilnując, aby mieć proste plecy, a przy schodzeniu rób to powoli, aby poczuły to mięśnie nóg i pośladków. Później zmień nogę i powtórz tyle samo razy.

Warto ćwiczyć, rozciągać się, spacerować, jeździć na rowerze, pływać, albo ćwiczyć w domu na macie. Każdy ruch jest dobry. Nie wstydź się, nie zastygaj. Twoje ciało naprawdę ci za to podziękuje. Nigdy nie jest za późno, aby zacząć ćwiczyć i czerpać korzyści z codziennej aktywności.

Pokonaj wewnętrznego lenia, a już za kilka dni poczujesz się lepiej. Endorfiny zrobią swoje. Będziesz szczęśliwsza, będziesz lepiej spała i wróci ci chęć do życia.

Czytaj: KRAKÓW ŚWIECI PUSTKAMI. TAK WYGLĄDA MIASTO PODCZAS EPIDEMII KORONAWIRUSA