Ćwiczenia, które szybko poprawią zaokrąglone ramiona

0
1549

Zaburzenia postawy to trwałe odchylenie od fizjologicznie prawidłowej pozycji ciała. Często ludzie, którzy pracują przy komputerze przez długi czas lub po prostu chodzą ze spuszczoną głową, nabierają nawyku trzymania ciała z wyciągniętymi ramionami. Mięśnie utrzymują ten stan nawet w spoczynku, tworząc zaokrąglone ramiona.

Jeśli ramiona są stale opuszczone i wypchnięte do przodu, niektóre grupy mięśni stają się krótsze, podczas gdy inne są rozciągnięte i osłabione.

Jak poprawić swoją postawę, gdy ma się zaokrąglone ramiona?

Aby ustalić, czy masz ten problem, musisz wykonać dwa małe ćwiczenia:

1. Pozycja dłoni – wyprostuj i rozluźnij ramiona. Teraz zwróć uwagę, jak ustawione są Twoje dłonie. Jeśli są skierowane do tyłu, ramiona są okrągłe.

2. Pozycja barkowa – należy położyć się na plecach na podłodze lub innej twardej powierzchni. Jeśli Twoje ramiona nie dotykają podłogi, Twoje ramiona są zaokrąglone.

Czytaj: 10 ćwiczeń na plecy, które sprawią, że poczujesz się lepiej i dostaniesz energii.

Ćwicz, aby poprawić zaokrąglone ramiona.

Stań plecami do ściany, upewniając się, że plecy, talia i obszar miednicy są mocno „przyklejone” do ściany. Połóż dłonie na ścianie pod kątem prostym, tak jakbyś miał podnosić hantle nad głową. Ręce powinny pozostać przyciśnięte do ściany. Podnieś ręce do góry, jeśli masz zaokrąglone ramiona, Twoje ramiona będą chciały odsunąć się od ściany. Będziesz musiał upewnić się, że Twoje dłonie pozostają przyciśnięte do powierzchni. Wykonuj to ćwiczenie regularnie, najlepiej 3 podejścia 15 razy rano i wieczorem.

Rezultat poczujesz już po pierwszej lekcji. Poczujesz, że łopatki są złączone, a mięśnie ramion rozciągnięte do tyłu.

Blue link: https://www.tbgtechco.com

Naprawiamy efekt

Musisz nieustannie pracować nad plecami, aby stworzyć mocną, umięśnioną postawę. Ponadto musisz rozluźnić sztywne mięśnie i warstwy powięzi, aby zabezpieczyć ramiona w normalnej pozycji. Do leczenia twardych obszarów można użyć piłki do masażu.

Źródło: tutkatamka.com.ua

Czytaj: Poznań: Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa” zagości na Placu Wolności