Cyrk znalazł nową sztuczkę ze zwierzętami: holograficzne lwy, słonie i wieloryby

0
167

Francuska firma L’Écocirque znalazła etyczny sposób na trzymanie dzikich zwierząt w cyrku i prezentowanie ich w swoim show.

Cyrk L’Écocirque zawiera wszystkie budzące podziw występy, których publiczność spodziewa się za każdym razem – aerialiści chodzący po linie, żongler zręcznie poruszający wieloma kręglami i krzepki mężczyzna popisujący się niesamowitymi wyczynami siły. To, co wyróżnia ten cyrk, to innowacyjny sposób, w jaki obejmuje dzikie zwierzęta, pomimo powszechnych zakazów ich wykorzystywania w cyrku. W jaki sposób? Zamiast żywych zwierząt l’Écocirque stosuje hologramy.

Czytaj: Francja zakazuje wykorzystywania dzikich zwierząt w cyrkach

Pokaz „100% Humain” francuskiej firmy, obecnie w trasie wyłącznie we Francji, prezentuje wyświetlane obrazy lwa, słonia, a nawet kilku wielorybów wraz z ludzkimi wykonawcami, którzy są oświetleni ogromnym wyświetlaczem LED i towarzyszy im na żywo orkiestra grająca muzykę rockową.

„Nie chcieliśmy po prostu zrobić programu bez zwierząt, chcieliśmy pokazać coś dodatkowego” — mówi współzałożyciel André-Joseph Bouglione.

Spektakl, który łączy tradycyjny cyrk i high-tech, w całości oparty na projekcjach holograficznych.

Czytaj: Niemiecki cyrk zastąpił żywe zwierzęta hologramami. Widzowie są zadowoleni.

Cyrk w 100% ludzki, a więc bez dzikich zwierząt, który zaprasza do atmosfery Rock & Roll Circus, w której mieszają się dziwne, nierzeczywiste, humor i wyczyny…

Na arenie L’Écocirque można spotkać międzynarodowych artystów: linoskoczków, rzucających nożami, akrobatów, żonglerów, trapezistów, akrobatów i klaunów.

Pięciu muzyków gra na żywo kompozycje stworzone specjalnie dla L’Écocirque przez Benjamina Parientiego.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Scenografia i wyświetlane obrazy zwielokrotniają efekty optyczne, sublimując artystów i tworząc cud na scenie.

Branża zaśmiecona jest przykładami wybitnych firm cyrkowych, które nie dostosowały się do czasów. Cyrk Ringling Bros. and Barnum & Bailey usunął słonie ze swoich pokazów w 2016 roku, uginając się pod presją obrońców praw zwierząt. Następnie został zamknięty w 2017 roku – po 146 latach działania – powołując się na spadającą sprzedaż biletów, wysokie koszty operacyjne, zmieniające się gusta publiczne i przeciągające się bitwy z grupami walczącymi o prawa zwierząt. Francuski Cirque Pinder upadł po 164 latach w 2018 roku, przez spadającą liczbę widzów.