Czarne róże

0
1901
Czarna róża nie występuje naturalnie w przyrodzie. Zdjęcie: Facebook

Róże ta bardzo piękne kwiaty z bogatą symboliką. Utożsamiany je z miłością, zwłaszcza róże czerwone, które wręczamy ukochanej osobie jako dowód miłości lub w podzięce. Róże chętnie dajemy też bliskim i przyjaciołom. Czarne róże nie są naturalnie spotykane w przyrodzie.

Możemy spotkać czarne róże w biżuterii, dodatkach, prezentach i elementach wystroju. I tak np. naszyjnik z czarną różą idealnie sprawdzi się jako element wieczorowej kreacji, dodając do całości elegancji. Albo sztuczne, czarne róże będą pasować jako rekwizyt do klimatycznych sesji zdjęciowych, albo jako element dekoracyjny do mieszkania, jeśli chcemy dodać trochę powagi.

Czarny kolor symbolizuje śmierć i ciemną stronę ludzkiej natury, dlatego widok czarnych róż może niektórym źle się skojarzyć. Czarny kolor jest najbardziej tajemniczym kolorem ze wszystkich barw.

Czarna róża naturalnie w przyrodzie nie istnieje. To róże posiadające bardzo ciemny, głęboki czerwony kolor lub bordowy określane są jako czarne róże.

Czasami niektóre kwiaciarki farbują róże na czarny kolor za pomocą barwników dodanych do wody, w której stoją. Takiej metody można również spróbować samemu w domu. Należy kupić białą różę, naciąć na krzyż końcówkę łodygi i wsadzić na kilka godzin do zabarwionej czarnym tuszem wody. Róża powinna zabarwić się na czarno.

Czarna róża jest tradycyjnym symbolem smutku i pożegnań, ale może oznaczać wiele rzeczy. Dla kogoś może oznaczać nowy początek i odrodzenie. Nie jest to smutne znaczenie, którego należy się bać. Wręcz przeciwnie – śmierć oznacza koniec, który jest jednocześnie początkiem nowego stanu rzeczy.

Czytaj: Te romantyczne róże rosną już z czerwono-białymi płatkami

Poniżej możecie zobaczyć, jak pięknie prezentują się czarne róże.

Facebook
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook

Czytaj: APLIKACJA, KTÓRA ROZPOZNAJE ROŚLINY