Czarujące zdjęcia starożytnego lasu pełnego 500-letnich drzew

0
1012

Wyspa Madera znana jest z dramatycznego krajobrazu, w tym nierównych gór, wulkanów i kamienistych plaż. Ale jednym z najbardziej unikalnych skarbów Madery jest starożytny las, w którym każdy krok przenosi Cię do sceny wyrwanej z bajki.

Znany z czarującej porannej mgły las Fanal jest częścią starożytnego lasu laurowego. Dzięki niesamowitym zdjęciom fotografa Alberta Drosa przeniesiono nas w ten marzycielski krajobraz.

Fanal jest częścią makaronezyjskiego lasu wawrzynolistnego, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, znanego z piękna i znaczenia ekologicznego. 15-40 milionów lat temu, duża część Europy Południowej była pokryta tego rodzaju lasami. Teraz taki las można znaleźć tylko na Maderze, Azorach i Wyspach Kanaryjskich.

Las Fanal jest szczególnie godny uwagi ze względu na szlaki turystyczne, które pozwalają odwiedzającym podziwiać różne okazy drzew – niektóre z nich mają 500 lat.

Fotograf dzięki swoim zdjęciom pokazuje każdy aspekt malowniczego lasu od zmierzchu do świtu. Możemy zobaczyć szczegółowe widoki pni pokrytych mchem i oszałamiające kompozycje pojedynczych drzew wijących się w krajobrazie wprowadzają widzów w otoczenie.

Fanal jest szczególnie znany z uwieczniania mgły, która często rano przetacza się przez las i spowija drzewa we mgle. Te tajemnicze obrazy kontrastują z nastrojem lasu podczas zachodu słońca i nocą, kiedy niebo jest jak płótno koloru za drzewami.

„Chodzenie tutaj jest po prostu magiczne”, mówi Dros. „Kiedy las jest pokryty mgłą, czasami nie wiesz, czy idziesz we śnie… Ten las to coś, czego nigdy wcześniej nie doświadczyłem”.

Na szczęście dzięki statusowi UNESCO las Fanal pozostanie w nieskazitelnym stanie przez wiele lat. Znajduje się na terenie Madery i cieszy się specjalną ochroną. Dzięki temu mamy gwarancję, że te starożytne drzewa nadal kwitną.

Czytaj: Fotograf uchwycił wspaniałe piękno jesiennych lasów

Las Fanal słynie ze starożytnych drzew i bajkowego krajobrazu.

Rano mgła przetacza się przez las i spowija drzewa we mgle.

Fotograf krajobrazu Albert Dros uchwycił także wyjątkową perspektywę lasu pod gwiazdami.

Odwiedzający gromadzą się w tym chronionym obszarze, aby podziwiać starożytne drzewa, z których niektóre mają 500 lat.

Albert Dros: Strona internetowa | Facebook | Instagram

Czytaj: CZASAMI WARTO SPOJRZEĆ W GÓRĘ. PIĘKNO WŁOSKIEGO LASU.