Czas jest liniowy, ale jednocześnie też płynny

0
427
Przeszłość i przyszłość nie są rzeczywiste, a jednak istnieją równocześnie z teraźniejszością. Zdjęcie: pixabay.com

Przeszłość, teraźniejszość i przyszłość … Zrozum, jak to możliwe, że czas może być jednocześnie liniowy i płynny.

„Zmarnowany czas jest złem, którego nigdy nie można naprawić…”

Przeszłość, teraźniejszość przyszłość

Co jest rzeczywiste poza naszą percepcją? Co jest naprawdę prawdziwe? Czy to życie jest prawdziwe? Istniejemy jako świadomość w powłoce, która pozwala nam na interakcję na tej płaszczyźnie. Zatem w pewnym sensie nasze istnienie na tej płaszczyźnie nie jest rzeczywiste. Kiedy zdamy sobie z tego sprawę, wiele myśli można uspokoić.

Jedyne, co jest rzeczywiste, to Wasza świadomość i chwila obecna, ponieważ w tej chwili jedyne istniejące rzeczy to chwila i Wasza świadomość.

Przeszłość nie jest już rzeczywista, ponieważ odeszła, a przyszłość nie jest rzeczywista, ponieważ się nie wydarzyła. Nie oznacza to, że konkretnie mówiąc, przeszłość i przyszłość nie są rzeczywiste, ponieważ przeszłość była realna w tym momencie, a przyszłość będzie rzeczywista w czasie w tym momencie. Krótko mówiąc, nie ma ich obecnie.

Jednak ten moment w przeszłości, jak stwierdzono, był w tamtym czasie rzeczywisty, więc ucz się z niego, abyś mógł ulepszyć rzeczywiste chwile w przyszłości.

Przeszłość jest jak sen. Możesz to zapamiętać, ale to już nie jest prawdziwe. Prawdą jest jednak, że kiedy ten moment był prawdziwy, miał pewien wpływ na twoją teraźniejszość i przyszłość. Tak jak sen i jak wspomniano wcześniej, ucz się z minionych chwil, ale pamiętaj, że te chwile się skończyły i nie są już rzeczywiste.

Nie zatrzymuj się w czymś, co nie jest rzeczywiste. Być może istnieją trwałe pozostałości przeszłości, ale ten czas już minął. Jeśli te trwałe pozostałości są złe, trzeba im stawić czoła i posunąć się naprzód, inaczej w tym momencie utkniesz, nie mogąc ruszyć do przodu. To tworzy próżnię nie tylko dla Ciebie, ale także dla osób wokół Ciebie. Możesz potrzebować pomocy w pokonaniu tych bolesnych chwil z przeszłości. Jeśli trudno jest iść samemu, poszukaj profesjonalnej pomocy, od tego zależy Twoja przyszłość.

Czytaj: 10 rzeczy, których ludzie najczęściej żałują w życiu

Pamiętanie pozytywnych rzeczy z przeszłości może być terapeutyczne. Nie ma nic złego we wspominaniu dobrych czasów. Jednak nie daj się tak pochłonąć nostalgii, by te długie dni nie pozwoliły ci iść do przodu.

To samo odnosi się do sytuacji, gdy żyjesz za bardzo przyszłością. Nie oznacza to, że nie możesz mieć planów na przyszłość, ale nie planuj tego tak dużo, aby nie tracić prawdziwych chwil teraźniejszości.

Przyszłość jest miejscem możliwości i ciągle się zmienia wraz z każdą naszą decyzją w teraźniejszości i istnieje wiele katalizatorów dla naszych decyzji. Istnieją również nieprzewidziane zmienne, które oddziałują na nasze plany na przyszłość. Zatem przyszłość jest najbardziej elastyczna z tych trzech.

Paradoks polega na tym, że czas jest liniowy i chociaż jest liniowy, to wciąż jest płynny, ponieważ przeszłość i przyszłość nie są rzeczywiste, a jednak istnieją równocześnie z teraźniejszością.

To tak, jakbym miała cofnąć się w czasie do minionej chwili, czyniąc ją ponownie moją teraźniejszością, więc teraz jest realna. Cokolwiek zrobione inaczej, może spowodować poważne zmiany w mojej obecnej chwili.

Idąc naprzód w przyszłość, ta przyszła chwila byłaby moją obecną teraźniejszością, która następnie czyni ją realną. Ponieważ przyszłość nie jest ustalona, moje działania mogą nie być dla mnie tak katastrofalne od razu, ale mogą utrwalić inną przyszłość, niż zamierzały to moje decyzje w mojej obecnej teraźniejszości.

Zrozum, że przeszłość, teraźniejszość i przyszłość dzieją się jednocześnie, ale pamiętaj, aby uczyć się z przeszłości, żyć teraźniejszością i wykorzystywać doświadczenie do planowania przyszłości, aby nie powtarzać przeszłości.

Czytaj: Nowoczesny radiowóz w Poznaniu. Policjanci będą kontrolować auta

johannesfloe.com – Art to remember