Czasami powinniśmy wkładać papryczki chili do skarpet

0
460

Dlaczego czasami powinniśmy wkładać papryczki chili do naszych skarpet?

Eksperci uważają, że stopy są bardzo połączone z resztą ciała, a 72 000 zakończeń nerwowych w każdej stopie odpowiada różnym obszarom.

Wraz z wiekiem krążenie w naszych stopach nie jest już tak dobre, jak kiedyś i możemy potrzebować pomocy w utrzymaniu ciepła. Prostym sposobem na to jest użycie pieprzu. Kiedy jemy ostrą papryczkę chili, rozgrzewa ona całe nasze ciało, w tym stopy.

Uznaliśmy tę sztuczkę za bardzo przydatną podczas mroźnych zimowych nocy i chcielibyśmy się nią z Tobą podzielić.

Papryczki chili mogą rozgrzać stopy.

pl.freepik.com

Wszystkie papryki zawierają składnik zwany kapsaicyną. Kiedy jesz coś, co zawiera ten składnik, zwiększa to krążenie w Twoim ciele. Ponadto, kiedy ten składnik wchodzi w kontakt ze skórą, powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych, sprzyjając dodatkowemu przepływowi krwi i zapewniając ciepło w okolicy. U niektórych osób uczucie rozgrzania może nastąpić natychmiast. Dla innych ciepło stopniowo rośnie z upływem czasu.

Czytaj: Osoby, które lubią pikantne jedzenie, żyją dłużej

Ta sztuczka jest szczególnie skuteczna podczas ekstremalnych mrozów.

Jeśli mieszkasz w zimnym klimacie, ta sztuczka może się przydać. W rzeczywistości wykazano, że jakość snu może się poprawić, po prostu manipulując temperaturą stóp podczas snu. Jeśli próbowałeś wielu rzeczy, aby utrzymać stopy w cieple zimą, ale żadna z nich nie zadziałała, może warto spróbować sztuczki z papryczką chili.

Jak najłatwiej to zrobić?

© Shuttershock.com© Depositphotos.com

Najprostszym sposobem użycia sproszkowanej papryki chili do ogrzania stóp jest posypanie niewielką ilość na stopę lub skarpetki i równomierne rozprowadzenie jej na stopach i palcach. Należy jednak uważać, aby nie użyć papryczki zbyt dużo, w przeciwnym razie może być ci aż za gorąco.

Czytaj: Gromee i dający nadzieję utwór „Cracow In The Crown”

© Shutterstock.com© Depositphotos.com

Niektóre możliwe zagrożenia

© Depositphotos.com© Depositphotos.com

Istnieje jednak kilka możliwych skutków ubocznych. Papryczka chili w proszku może spowodować, że białe skarpetki zaczerwienią się oraz stopy zaczerwienią się. Poza tym będą pachnieć jak chili.

Uważaj również, aby na początku nie używać zbyt dużo papryczki chili, bo może się okazać, że ogrzeje Twoje stopy bardziej niż oczekiwano. Zalecane jest stopniowe zwiększanie, aż znajdziesz odpowiednią ilość dla siebie.

johannesfloe.com – Art to remember