Czego człowiek potrzebuje do szczęścia?

0
1223
A Ty czego potrzebujesz do szczęścia? Zdjęcie: pixabay.com

Każdy z nas chce być szczęśliwy. Tylko co to znaczy? Dla każdego z nas szczęście oznacza coś innego. Postanowiłam zebrać kilka informacji i zapytać Was o zdanie. Oto jakie odpowiedzi otrzymałam.

Słowo „szczęście” ma bardzo wiele synonimów, m.in.: radość, beztroska, sielanka, spokój ducha, wewnętrzny spokój, zadowolenie, zaspokojenie, uśmiech losu, błogostan, pogoda wewnętrzna, satysfakcja, uciecha, pozytywne myślenie, dobro, przychylność losu, śmiech i wiele wiele innych.

Każde z tych słów zawiera w sobie chociaż odrobinę szczęścia, jednocześnie pokazując, że dla każdego oznacza to zupełnie coś innego. Zapytałam Was o zdanie. Oto, jakie odpowiedzi otrzymałam:

Nie potrzebuje niczego. Lepiej zapytać kto mi jest potrzebny do szczęścia? Kocham moją żonę i nie wyobrażam sobie życia bez niej.

Rodzina, zdrowie, ale też pieniądze. Te nie są najważniejsze, ale nie da się bez nich żyć.

Każdy człowiek jest inny, jest indywidualnością i potrzebuje innych bodźców, aby być szczęśliwym, dlatego też mamy małżeństwa (jedne z dziećmi, inne), tzw. „wolne związki”, singli z wyboru, jednych uszczęśliwi jakiś drobiazg, a ktoś inny nawet nie zwróci na niego uwagi.

Do szczęścia potrzebna jest mi osoba, która mnie nie zostawi. Bo prawdziwa miłość wiąże dusze na zawsze i to właśnie jest szczęście.

Spokój.

Są takie momenty w życiu, że czujemy się szczęśliwi. Ale to jest moment. Nie czuje się tego przez parę godzin, dni czy lat. Szczęście to chwila, w której się tak czujemy. Np. moment, gdy skupia się przez chwilę wzrok na śpiącym dziecku. Człowiek wydaje się wtedy być bardzo szczęśliwym … i jest.

Przede wszystkim ja potrzebuję zdrowia dla siebie i rodziny, to daje ogromny spokój. Rodzina, miłość, przyjaźń, bliskość, wsparcie to wszystko.

Szczęście to worek z pieniędzmi, czasami odrobina dobrej woli kogoś obcego, a czasami własna wola i chęć do bycia szczęśliwym.

Szczęście to piękne chwile w życiu. Zakochanie, udana randka, dobry sex, impreza. W życiu piękne są tylko chwile i dlatego warto żyć. Dla tych chwil.

Podsumowując do pełni szczęścia każdy człowiek potrzebuje czegoś innego, jednak są pewne kluczowe elementy, ważne dla każdego. Te elementy to:

✅ zdrowie
✅ rodzina
✅ pieniądze
✅ miłość
✅ przyjaźń

A czym dla Ciebie jest szczęście? Czego Ty potrzebujesz do szczęścia? Daj znać w komentarzu 🙂

PRZECZYTAJ TAKŻE: Chcesz poznać przepis na szczęście? Proszę bardzo – od 50 lat jest taki sam!

Jesteś z Poznania? Koniecznie zerknij do f7poznan.pl
Jesteś z Krakowa? Koniecznie zerknij do 
f7krakow.pl
Jesteś z Wrocławia? Koniecznie zerknij do 
f7wroclaw.pl
Jesteś z Warszawy? Koniecznie zerknij di 
f7warszawa.pl
Jesteś z Łodzi? Koniecznie zerknij do 
f7lodz.pl
Jesteś z innego miasta? Koniecznie zerknij do 
f7city.pl