Częste błędy w makijażu mogą uwydatnić zmarszczki – co zrobić, aby wyglądać młodo

0
182
Grubsze brwi sprawiają, że twarz wygląda młodziej (Zdjęcie: GETTY )

Starzenie się jest nieuniknione, ale istnieją sposoby na zmniejszenie zmarszczek i worków pod oczami. Makijaż ma do odegrania dużą rolę w nadawaniu kobietom młodzieńczego wyglądu, jednak istnieją częste błędy związane z urodą, które mogą działać zupełnie odwrotnie.

Wizażystka Saffron Hughes z FalseEyelashes.co.uk podzieliła się błędami w makijażu, które popełniają kobiety, nie zdając sobie z tego sprawy, co prowadzi je do tego, że wyglądają raczej na starsze niż młodsze. Saffron wyjaśniła, dlaczego niektóre kosmetyki najlepiej zostawić w spokoju.

Saffron ostrzegała przed używaniem ciężkiego podkładu, który osiada w drobne zmarszczki.

Powiedziała: „Gdy Twoja skóra dojrzewa, tak samo powinnaś używać podkładu. Stosowanie grubszego podkładu na bazie kremu lub podkładu o pełnym kryciu może spowodować, że makijaż osiądzie w drobne linie i zmarszczki, uwydatniając wszelkie niedoskonałości.”

„Zamiast tego wybierz podkład na bazie serum lub tonizujący krem nawilżający, który daje iluzję nawilżonej, promiennej skóry.”

„Będziesz wyglądać na bardziej rozbudzoną, młodą i nadal będziesz w stanie ukryć niedoskonałości”.

Czytaj: Zawodniczka Miss Anglii jako pierwsza wzięła udział w konkursie bez makijażu

Zdjęcie: pl.freepik.com

Należy również unikać mocnego makijażu oczu, ponieważ zazwyczaj jest wykonywany nieprawidłowo, co zmniejsza oczy i tworzy cienie.

„Ciężka wyściółka może postarzać oczy na wiele sposobów” – twierdzi Saffron.

„Ciemniejsze kolory nie tylko zmniejszają oczy, ale mogą również tworzyć wokół nich ciemniejsze cienie, dając wrażenie zmęczenia.”

„Aby wyglądać młodziej, oczy powinny być szerokie i jaśniejsze. Dodanie jasnego lub bladego eyelinera do linii wodnej może sprawić, że białka Twoich oczu wydają się większe”.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Wizażystka odradza również stosowanie żelowego eyelinera, ponieważ może on „utrzymać się przez cały dzień i osadzać się w drobnych zmarszczkach wokół oczu”.

„Zamiast tego zdecyduj się na przydymiony brązowy cień do powiek na małym pędzelku, aby uzyskać precyzyjną, ale wyraźną linię” – powiedziała.

Czytaj: Panny Młode przed i po ślubnym makijażu. Wyglądają jak zupełnie inne kobiety.

Jeśli chodzi o brwi, im grubsze tym lepiej. Saffron powiedziała: „Brwi to pewny sposób na określenie czyjegoś wieku. Z wiekiem nasze włosy naturalnie się przerzedzają, a brwi nie są wyjątkiem.”

„Aby uzyskać młodzieńczy wygląd brwi, weź delikatną kredkę do brwi i wykonaj małe pociągnięcia, aby uzyskać iluzję pełnych i lekko wygiętych brwi, które uniosą twarz”.

Zdjęcie: pl.freepik.com

„Rysowanie na włoskach brwiowych sprawia, że wyglądają bardziej realistycznie niż przy użyciu formuł w proszku lub żelu. Zajmuje to trochę więcej czasu, ale różnica jest magiczna”.

Czytaj: Firma z Wielkopolski wprowadziła czterodniowy tydzień pracy!

Nie każdy używa podkładu przed nałożeniem reszty makijażu, ale Saffron powiedziała, że nie należy lekceważyć jego znaczenia.

„Podkład to najlepszy przyjaciel dojrzałej kobiety. Nie tylko może wygładzić płótno – lub twarz – przed nałożeniem korektora, ale zwiększa trwałość makijażu, dzięki czemu mniej prawdopodobne jest, że w ciągu dnia pojawią się drobne zmarszczki” – wyjaśniła.

„Podkłady stosowane pod makijaż twarzy mogą zawierać składniki nawilżające, takie jak te, które tworzą lśniące płótno, aby odwrócić uwagę od drobnych zmarszczek.”

Zdjęcie: pl.freepik.com

„Wybór podkładu silikonowego może zmniejszyć widoczność mocno pomarszczonych obszarów, takich jak zmarszczki uśmiechu i kurze łapki”.

Na koniec Saffron wyjaśniła, w jaki sposób szminka może zmienić usta – używanie zbyt ciemnej szminki zwraca uwagę na cieńsze usta.

„Nasze usta stają się cieńsze i tracą wyrazistość wraz z wiekiem. Choć kuszące jest przerysowanie ust w celu nadania im złudzenia lub pełniejszego wydęcia, lepiej odejść od ciemniejszych odcieni” – powiedziała.

„Pomaluj usta kolorem, który jest o jeden lub dwa odcienie śmielszy niż naturalny kolor ust danej osoby, a następnie zastosuj błyszczyk. Błyszczyk łapiący światło daje iluzję pełniejszych, młodszych ust.”