Człowiek, który przez 45 lat trzyma podniesioną rękę

0
974
Mężczyzna z Indii postanowił poświęcić się bogu Śiwa i na znak wiary trzyma rękę w górze. Źródło: Twitter

Jest mężczyzna w Indiach, który pewnego dnia podniósł rękę i postanowił, że nigdy nie opuści jej na dół. Minęło ponad 45 lat.

Amar Bharati jest ucieleśnieniem człowieka, jak nikt inny, jeśli chodzi o wytrwałość.

Wiele osób w rzeczywistości nie wierzy, że historia Bharti jest prawdziwa, ale to w 100% prawda. Ten człowiek przez ostatnie 45 lat trzyma podniesioną rękę i ani razu jej nie opuścił. Amar Bharati zdecydował się zostać Indianinem Sadhu około czterdzieści lat temu, co oznacza życie z dala od materialnych potrzeb, jak również bezbożnych czynności, innymi słowy, został mnichem.

Interesująca jest drastyczna przemiana człowieka, którym był, w człowieka, którym się stał, a także przyczyna tego. Aby lepiej zrozumieć, musimy najpierw przyjrzeć się jego życiu, zanim nastąpiła poważna zmiana.

Twitter

Życie przed podniesieniem ręki

W 1970 roku Bharati pracował w indyjskim banku, prowadząc skromne życie z żoną i trójką dzieci. Pewnego dnia doznał objawienia znikąd, które skłoniło go do opuszczenia rodziny, pracy i przyjaciół, aby podążać za swoim powołaniem religijnym.

Bharati postanowił poświęcić resztę swojego życia Śiwie, bogu z hinduizmu. Początkowo wciąż odczuwał pokusę, by robić rzeczy, których jako mnichowi nie wolno było robić, dlatego musiał zrobić coś bardziej drastycznego, aby naprawdę żyć według swoich przekonań religijnych.

Dlatego w 1973 roku postanowił podnieść rękę i trzymać ją w górze do końca życia, aby pokazać swoją wiarę i uznanie dla Śiwy. Amar Bharati wkrótce stał się dość popularny na całym świecie i tysiące ludzi zainspirowało się tym gestem. Pytany, dlaczego trzyma rękę w górze, zawsze odpowiadał, że ten gest ma na celu walkę z wojnami i wspieranie pokoju na świecie, a także jest sposobem na okazanie szacunku Śiwie.

Początkowo ból w dłoni był straszny, ale ból nigdy nie przewyższał jego poświęcenia. Po pierwszych dwóch latach zaczął tracić czucie w dłoni, a wraz z tym ból zaczął ustępować. Aby wyobrazić sobie ogromny wysiłek, jaki Bharati podejmował przez ostatnie 45 lat, spróbuj podnieść rękę na kilka minut, a ból poczujesz najprawdopodobniej po 2 lub 3 minutach.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Twitter

Podniesiona ręka dla pokoju na świecie

W rzadkim wywiadzie przeprowadzonym przez indyjskie media podczas ceremonii Bharati powiedział:

„Nie proszę o wiele. Dlaczego walczymy między sobą, dlaczego jest między nami tyle nienawiści i wrogości? Chcę, żeby wszyscy Hindusi żyli w pokoju. Chcę, aby cały świat żył w pokoju”.

Inspiracja wywołana tym gestem zmotywowała tysiące ludzi na całym świecie do walki na swój własny sposób o pokój na świecie. Co ciekawsze, ten gest zainspirował innych Indian do zostania Sadhu (hinduskich mnichów) i trzymania rąk wysoko przez długi czas, ale nikomu nie udało się pobić rekordu Bharati.

Czytaj: Coś niesamowitego! Milion dzieci medytowało w Tajlandii w intencji pokoju na świecie.

Twitter

Ten mężczyzna wciąż trzyma rękę wysoko i nie zamierza jej opuszczać w najbliższym czasie. Nawet gdyby miał opuścić rękę, to jego mięśnie są mocno zaniknięte i najprawdopodobniej opuszczenie ręki spowodowałoby trwałe uszkodzenie nerwu w ramieniu, dlatego lepiej jest trzymać rękę w górze do końca życia, nie tylko ze względów duchowych, ale także zdrowotnych.