Czy dzieci dają nam szczęście?

0
1040

Dzisiaj Dzień Dziecka, więc postanowiłam, że przedstawię zalety posiadania dzieci. Co zmienia się w momencie, gdy zostajemy rodzicami? Mówi się, że gdy na świecie pojawi się dziecko, już nic nie będzie takie samo. Jak było u Ciebie?

Macierzyństwo sprawia, że życie staje się zdecydowanie inne, ale też lepsze i bardziej wartościowe. Tak przynajmniej twierdzą wszystkie szczęśliwe mamy, które wskazują konkretne na to dowody. Zobacz co zmienia się w życiu po narodzinach dziecka. 

DZIECI DODAJĄ NAM SIŁY

To niewiarygodne, że ten sam człowiek, który wcześniej po 8 godzinach pracy był wykończony i miał jedynie siłę, aby się położyć na kanapę i obsługiwać pilot, nagle daje radę pracować przez 8 godzin i przez kolejne 8 godzin pomagać w opiece nad dzieckiem. Wcześniej był wrakiem człowieka, a teraz ma siłę na wiele więcej rzeczy i daje radę. Oczywiście nie jest to łatwe, człowiek pod koniec dnia jest padnięty – mówię tylko, że jest to możliwe. Zwróć uwagę, że te 8 godzin dziennie łącznie daje 4 miesiące rocznie, kiedy zamiast leżeć bez sensu przed telewizorem, możesz robić coś, co naprawdę ma znaczenie, Cię pasjonuje, interesuje.

DZIECI UCZĄ SZANOWAĆ CZAS

Jak tylko nadarzyła się okazja potrafiliśmy cały weekend przeleżeć oglądając ulubione seriale. Jeśli jednak w ciągu dnia masz wolną tylko jedną godzinę lub dwie to szybko stwierdzisz, że oglądanie seriali to strata czasu. Dzieci uświadamiają nam, że stwierdzenie „poczekam, później będę miała czas na spełnienie marzeń” jest nieaktualne. Jedyny czas, jaki nam pozostał, to ta krótka chwila wieczorem. I przez najbliższe kilkanaście lat się to nie zmieni. Chyba nie zaczniesz spełniać marzeń po pięćdziesiątce, co nie? To niewiarygodne, że człowiek przez wolną jedną godzinę wieczorem, kiedy dziecko już śpi, potrafi zrobić więcej rzeczy, niż przez cały weekend, kiedy nie miał dzieci.

PRZECZYTAJ TAKŻE: WNUCZKA ZAŁAMAŁA SIĘ. BABCIA POKAZAŁA JEJ JAJKO, MARCHEWKĘ I KAWĘ – BARDZO CENNA LEKCJA DLA KAŻDEGO!

DZIECI SPRAWIAJĄ, ŻE ŚWIAT JEST BARDZIEJ RADOSNYM I PRZYJAZNYM MIEJSCEM

Gdy mamy dzieci zdarzają się sytuacje, że ludzie nas otaczający patrzą na nas przychylniejszym wzrokiem, niż na singielkę lub singla. A to wykładowca odpuści jakieś zajęcia, a to w sklepie nas wpuszczą, na lotnisku puszczą przodem, szef będzie się liczył z Twoim zdaniem ustalając świąteczne urlopy. Także na placu zabaw inna matka pilnująca dziecko rozpocznie rozmowę. Dzieci sprawiają, że człowiek nie czuje się taki samotny.

 DZIECI DAJĄ NAM CENNY DYSTANS

Przestajesz się przejmować pierdołami, a troski, jakie miewałaś przed narodzinami dziecka będą wydawać Ci się śmieszne. Gdy zostajesz mamą zaczynasz patrzeć na świat z innej perspektywy i dopiero, gdy pojawi się nowy, prawdziwy, poważny powód do zdenerwowania, zazwyczaj związany z dzieckiem to się przejmiesz. Dzieci uczą nas postrzegać świat prosto i niewinnie. To bezcenna lekcja dla zestresowanych ludzi.

DZIECI DAJĄ POCZUCIE SENSU ŻYCIA

Po urodzeniu dziecka wiesz, że ta bezbronna, niewinna mała istotka nie poradzi sobie bez Ciebie. I ta szczera dziecięca radość, gdy będzie Cię widzieć każdego dnia. Teraz w końcu masz dla kogo żyć, mam dla kogo być wzorem do naśladowania.

Dziecko to największy dar od Boga dla rodziny. Dlatego z okazji Dnia Dziecka życzę wszystkim Dzieciom, tym małym i tym dużym, żeby nigdy nie zatraciły dziecka w sobie. Każdy z nas ma coś z dziecka i to Ty decydujesz o tym, kiedy przestajesz obchodzić Dzień Dziecka. 

Zdjęcie główne: pixabay.com