Czy małpy obierają banany ze skórki?

0
905
Banany to najpopularniejsze owoce na świecie. Zdjęcie: Twitter

Podobnie jak ludzie, małpy obierają banany i nie jedzą skóry.

Są żółte. Są smaczne. Możesz udawać, że to pistolety lub telefon. Małpy je uwielbiają. O czym mowa? Oczywiście o bananach!

Ale nie musisz być małpą, żeby pokochać banany. Dzieci i dorośli także bardzo lubią ten żółty owoc. Niezależnie od tego, czy lubisz obierać banana i jeść go na świeżo, czy wolisz banana z lodami i innymi dodatkami, te kuszące smakołyki połaskoczą Twoje kubki smakowe.

Małpy prawdopodobnie niewiele wiedzą o odżywianiu, ale wiedzą, że kochają banany. Czemu? To prawdopodobnie dlatego, że banany rosną w gorących, tropikalnych obszarach, gdzie zwykle żyją małpy. Są wygodnym źródłem pożywienia, które akurat świetnie smakuje i dostarcza wielu składników odżywczych w małym opakowaniu.

Czytaj: 6 korzyści zdrowotnych związanych z bananami

Jeśli jesteś aktywnym dzieckiem, banan może dać ci szybką dawkę naturalnej energii, aby utrzymać organizm w ruchu. Banany są jednym z niewielu produktów spożywczych, które zawierają wszystkie sześć głównych grup witamin. W rzeczywistości banany są doskonałym źródłem witaminy C, błonnika i ważnego składnika odżywczego zwanego potasem.

Czytaj: Wymieszaj banana, miód i wodę, a na zawsze zapomnisz, czym jest kaszel i zapalenie oskrzeli

Wiele osób uważa, że banany rosną na drzewach. W rzeczywistości jednak banany rosną na gigantycznych roślinach, które mogą osiągnąć ponad 9 metrów wysokości. Kiedy są zbierane, banany są zielone. Po zebraniu nadal dojrzewają i zazwyczaj są żółte, zanim dotrą do lokalnego sklepu spożywczego.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Banany to najpopularniejsze owoce na świecie. Statystyczny Polak zjada średnio 8 kg bananów rocznie.

Banany są jednak dobre nie tylko do jedzenia. Czy wiesz, że skórki od banana zawierają jeden z najlepszych lubrykantów na świecie? To prawda! Możesz użyć wewnętrznej strony skórki od banana do polerowania obuwia ze skóry lakierowanej.

Czytaj: W Tajlandii zastąpiono opakowania z tworzyw sztucznych na… liście bananowe!