Czy odważyłbyś się przejść przez ten przerażający most?

0
472
Źródło: hagansleisure.co.uk

Słynny most linowy Carrick-a-Rede znajduje się w Ballintoy w hrabstwie Antrim w Irlandii Północnej, w pobliżu Grobli Olbrzyma.

Most, który rozciąga się na nieco ponad 20 metrów, łączy kontynent z maleńką wyspą Carrickarede i znajduje się 30 metrów nad szmaragdowymi wodami i skałami poniżej.

To przerażający most dla wielu, niektórzy goście po prostu patrzą na tych, którzy odważą się przejść, podczas gdy inni po prostu cieszą się spektakularnym naturalnym pięknem i walczą z niepokojem, nie patrząc w dół.

Kilku przedostało się na drugą stronę tylko po to, by przekonać się, że po prostu nie mogą znieść powrotu i muszą zostać „uratowani” przez małą łódź, która zabierze ich z powrotem na stały ląd.

hagansleisure.co.uk

Jeśli spojrzysz w dół, możesz po prostu dostrzec delfiny, a nawet rekina olbrzymiego, który często odwiedza te wody Morza Północnego. Na wyspach w pobliżu mostu linowego rozmnażają się ptaki morskie, takie jak fulmary, rissy, nurzyki i alka zwyczajna.

Czytaj: Irlandzki pomnik w kształcie jajka. Nie zgadniesz co upamiętnia.

Karen Dermody/Facebook

Krótka nadmorska ścieżka prowadzi do mostu, a po drodze jest wiele fantastycznych punktów widokowych, w których można się zatrzymać i podziwiać zapierające dech w piersiach widoki.

Po przejściu przez most i wejściu na wyspę Carrick, nagrodą jest zobaczenie różnorodnego życia ptaków i niezakłócony widok na wyspę Rathlin i Szkocję.

Czytaj: Ten niesamowity most zamienia się w tunel, łącząc Danię i Szwecję

Karen Dermody/Facebook
Karen Dermody/Facebook

Pierwotnie most linowy Carrick-a-Rede w Irlandii Północnej miał tylko jedną poręcz, co sprawiało, że przekraczanie go było wtedy nieco bardziej przerażające.

Źródło: Wanderant.com

Na szczęście dzisiaj dostępne są lepsze zabezpieczenia, choć dla wielu nadal jest to przerażające doświadczenie – zwłaszcza gdy puszcza się poręcze lub po prostu patrzy w dół.

johannesfloe.com – Art to remember

Karen Dermody/Facebook

Szukasz pracy? Koniecznie zajrzyj na pl.jooble.org