Czy pozwoliłbyś się wytatuować tej 13-letniej dziewczynie?

0
414

Pomimo tego, że ma zaledwie 13 lat, Lilith Siow jest już jedną z najczęściej omawianych tatuażystek w Singapurze.

Lilith po raz pierwszy trafiła na pierwsze strony gazet międzynarodowych wiadomości w 2019 roku, kiedy wzięła udział w wystawie Culture Cartel w Singapurze, gdzie pokazała swoje stabilne ręce i umiejętność pracy pod presją.

Obecnie 13-latka jest córką Josepha Tana z Visual Orgasm Tattoo, słynnego tatuażysty z Singapuru, z ponad 20-letnim doświadczeniem. Joseph zapytał córkę, czy jest zainteresowana tatuażami i zdobywaniem umiejętności samodzielnego wykonywania tatuaży, a kiedy się zgodziła, zaczął zabierać ją ze sobą do salonu.

Czytaj: 15 kolorowych tatuaży dla tych, którzy chcą dodać trochę koloru swojemu życiu

Młoda dziewczyna spędzała weekendy i szkolne wakacje w salonie tatuażu swojego taty, obserwując go przy pracy i zbierając różne sztuczki, a po zaledwie sześciu miesiącach była gotowa zrobić swój pierwszy prawdziwy tatuaż.

Pierwszą „ofiarą” Lilith była jedna z przyjaciółek jej taty, która pozwoliła jej nanieść na swoje ciało postać z kreskówki. Była zdenerwowana i wykonanie tatuażu zajęło jej około 90 minut, ale w końcu wykonała przyzwoitą robotę.

„Na początku bałam się” – przyznała Lilith Siow. „Możesz wymazać rysunek, gdy popełnisz błąd, ale gdy tatuaż się utrwali, to jest na zawsze”.

Zdjęcie: Facebook

Pewność siebie Lilith rosła z czasem, a od czasu swojego pierwszego razu wykonała już dziesiątki tatuaży. Mimo to jej tata żartobliwie powiedział, że nie pozwoli jej teraz robić sobie tatuaży, dodając, żeby zaoszczędziła trochę miejsca na swoim ciele, kiedy będzie gotowa.

Czytaj: Dlaczego Singapur jest tak bogaty?

Znana jako najmłodsza artystka Singapuru, Lilith Siow studiuje sztukę tatuażu jako praktykantka swojego ojca, ale ma zamiar przejąć ten salon w niedalekiej przyszłości.

johannesfloe.com – Art to remember