Czy w dzisiejszych czasach prawdziwa przyjaźń jest w ogóle możliwa?

0
945
Czy prawdziwa przyjaźń istnieje tylko w książkach, serialach i filmach? Zdjęcie: pixabay.com

Przyjaźń oraz kontakty interpersonalne stanowią ważną część naszego życia. Każdy człowiek powinien mieć chociaż jedną osobę, której może zaufać, zwrócić się do niej o pomoc czy o wsparcie.

Kto to w ogóle jest przyjaciel?

Dla mnie to bardzo ważna osoba. Przyjaźń to duchowa więź łącząca dwoje ludzi. Często, poza wspomnianą więzią, występują także wspólne poglądy i zainteresowania. Jest to osoba, która zawsze stanie po mojej stronie i będzie bronić mojego dobrego imienia. Przyjaciel, to osoba, która szczerze powie, co mu się we mnie nie podoba.

Przyjaciel jest bezinteresowny. Nie czerpie z przyjaźni żadnych korzyści materialnych. Przyjaciel to osoba, która mnie wysłucha, doradzi, to osoba, która ze mną pobędzie, gdy tego potrzebuję. Ta osoba wie, że jest moim najlepszym przyjacielem i choć zdarzają się kłótnie i spory zawsze możemy na siebie liczyć i jesteśmy razem w dobrych i złych momentach.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Przyjaźń damsko – męska. Czy to w ogóle możliwe?

Postanowiłam zebrać kilka informacji na temat tego: Kim jest prawdziwy przyjaciel? Czy w dzisiejszych czasach prawdziwa przyjaźń jest w ogóle możliwa?  Otrzymałam następujące odpowiedzi:

zdjęcie: pixabay.com

„Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie… Dla mnie przyjaciel to osoba, która nie zostawi mnie samej, gdy potrzebuje pomocy. Przyjaciel musi być osobą cierpliwą, bo jako kobieta potrzebuję się czasem wygadać, opowiedzieć, co mi leży na sercu”.

„Każda porażka jest sprawdzianem przyjaźni. Z każdym niepowodzeniem, upadkiem, popełnianym błędem liczba prawdziwych przyjaciół topnieje.  Prawdziwy przyjaciel nie zawsze zgadza się z naszymi decyzjami, ale nigdy nie odwróci się od nas i nie zostawi w potrzebie”.

„Prawdziwy przyjaciel jest w doli i niedoli. Jak w powiedzeniu, że prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie”.

„Prawdziwi przyjaciele w dzisiejszych czasach nie istnieją. Chcesz mieć przyjaciela to kup sobie psa. Ludzie są fałszywi i pod płaszczykiem przyjaźni często ukrywa się fałsz i interesowność”.

„Prawdziwa przyjaźń na pewno istnieje, ale w dzisiejszych czasach ciężko znaleźć właściwego człowieka”.

„Prawdziwa przyjaźń istnieje. Sama mam trzy przyjaciółki. Często spotykamy się i plotkujemy na różne tematy.  Prawdziwa przyjaźń jest możliwa, choć przyznam, że do końca nie wierzę w jej bezinteresowność”.

Powyższe opinie dowodzą temu, jak różne można mieć spojrzenie na przyjaźń. Ciekawa jestem Waszej opinii na temat przyjaźni. Zapraszam do pozostawiania swoich opinii i przemyśleń. Kim jest prawdziwy przyjaciel? Czy w dzisiejszych czasach prawdziwa przyjaźń jest w ogóle możliwa? Zaznacz w komentarzu swojego przyjaciela/przyjaciółkę, niech wie, że o nim/niej pamiętasz! 🙂

Jesteś z Poznania? Koniecznie zerknij do f7poznan.pl
Jesteś z Krakowa? Koniecznie zerknij do 
f7krakow.pl
Jesteś z Wrocławia? Koniecznie zerknij do 
f7wroclaw.pl
Jesteś z Warszawy? Koniecznie zerknij do
f7warszawa.pl
Jesteś z Łodzi? Koniecznie zerknij do 
f7lodz.pl
Jesteś z innego miasta? Koniecznie zerknij do 
f7city.pl