Yarraka Bayles – matka dziewięciolatka z karłowatością – sfilmowała syna Quadena płaczącego w samochodzie po tym, jak odebrała go ze szkoły. Chłopiec cierpi na achondroplazję – najczęstszy rodzaj karłowatości. Quaden jest wyzywany z powodu swojej choroby. Powiedział matce, żeby dała mu linę: „chcę się zabić”.
9-letni Quaden to niesamowity mały chłopiec z Australii z karłowatością.
We wtorek jego matka Yarraka Bayles odebrała go ze szkoły i była w histerii. Quaden był tak okropnie prześladowany w szkole, że po prostu nie mógł już tego znieść.
Mama była całkowicie załamana.
Sfilmowała syna, aby pokazać światu skutki znęcania się nad jego dzieckiem.
„Takie są skutki zastraszania!” – napisała. „Poważnie nie wiem, co jeszcze zrobić.”
Prześladowanie było tak dotkliwe, że w filmiku słyszymy, jak Quaden mówi do swojej mamy: „Daj mi nóż – chcę się zabić”.
Matka poprosiła syna, aby wymienił wszystkie obelgi stosowane przez prześladowców i prosi ich o zaprzestanie.
Wideo, które zrobiło się w sieci popularne w ekspresowym tempie dotarło do wielu osób. Także do komika Brada Williamsa, który również choruje na karłowatość. Postanowił pomóc chłopcu.
Williams skontaktował się z rodziną Quadena i uruchomił stronę GoFundMe, aby zebrać pieniądze na podróż dla chłopca i jego matki do Disneylandu.
„Uruchomiłem stronę GoFundMe, aby poinformować Quadena, że znęcanie się nie będzie tolerowane i że jest on cudowną istotą ludzką, która zasługuje na radość. Chcę, aby za zebrane pieniądze Quaden i hego matka polecieli do Ameryki, wynajęli ładny hotel i poszli do Disneylandu ” – powiedział Williams.
„Nie dotyczy to tylko Quadena, dotyczy to każdego, kto był zastraszany w swoim życiu i uwierzył, że nie jest wystarczająco dobry. Pokażmy Quadenowi i innym, że na świecie jest dobro”.
Celem było zebranie 10 000 USD, już teraz zebrano ponad 200 000 USD.
Nie tylko napływają pieniądze. Ludzie z całego świata wysyłają wiele ciepłych słów, miłości i akceptacji.
Williams powiedział, że wszystkie pieniądze, które nie wykorzystają Quaden i jego matka zostaną przekazane na cele charytatywne.
Czytaj: MINI DRONY – CZY ZASTĄPIĄ PSZCZOŁY?
Czytaj: Magiczny miniaturowy świat ślimaków