Danone zainwestuje 230 mln złotych w nową fabrykę w Polsce

0
242
Francuski koncern Danone zainwestuje prawie ćwierć miliarda złotych w Opolu. (zdjęcie: Mani Isna La #NativeLivesMatter, twitter)

Danone zainwestuje w Opolu aż 230 mln złotych. Zbuduje fabrykę do produkcji specjalistycznej żywności.

Francuski gigant spożywczy Danone zainwestuje 230 mln zł (50 mln euro) w utworzenie w Opolu fabryki produkującej żywność medyczną.

CZYTAJ: Szpital dziecięcy przyozdobiono kultowymi kolorowymi kwiatami

Inwestycja rozbuduje prowadzony już przez firmę zakład o możliwość produkcji żywności dla osób ze specjalnymi potrzebami żywieniowymi. Decyzja ta nastąpiła po przejęciu przez Danone na początku tego roku polskiej firmy Promedica zajmującej się żywieniem medycznym.

W działającym już zakładzie pracuje około 800 osób. W nowym obiekcie, który ma zostać oddany do użytku na początku 2025 roku, utworzy się dodatkowych 50 miejsc pracy.

„Ta inwestycja mogła być zlokalizowana w Brazylii czy Indonezji, ale wybrano Opole” – powiedział Artur Ludwiczak, dyrektor zarządzający Nutricia, marki Danone specjalizującej się w żywności terapeutycznej i żywieniu medycznym.

Ludwiczak ogłosił inwestycję wraz z ministrem rozwoju Waldemarem Budą i dyrektorem generalnym Danone Group Polska, Pawłem Piątkiem.

CZYTAJ NA SPORTEN.COM/PL – Polska dominuje nad Danią w meczu o mistrzostwo Europy w siatkówce

W ostatnich latach w Polsce doszło do dużych inwestycji wielu międzynarodowych firm, w tym Mercedes-Benz, który wydał ponad 1 miliard euro na fabrykę samochodów dostawczych zasilanych wyłącznie energią elektryczną, powstania nowych centrów technologicznych przez Volvo i Visa, a także centrów rozwoju Google i Microsoftu.

CZYTAJ NA F7.PL – 25 lat temu zadebiutował „Seks w wielkim mieście”. Wiecie, że trendy z serialu przetrwały do dzisiaj?