Disney przedstawia pierwszy zwiastun filmu „Mała Syrenka”

0
182
„Mała Syrenka” Disneya pojawi się w kinach w 2023 roku.

Spójrz na ten zwiastun, czyż nie jest wspaniały?

Disney „Mała syrenka” trafi do kin w przyszłym roku, a Halle Bailey po raz pierwszy przeniesie Ariel na duży ekran. Studio zaprezentowało zapowiedź nowego filmu.

Czytaj: 7 prawdziwych lokalizacji używanych w filmach Disneya

Zwiastun jest krótki, ale jakże słodki. Pokazuje niektóre z podwodnego królestwa, z którego pochodzi Ariel – ale co ważniejsze, pokazuje Ariel w akcji, śpiewającą imponujące nuty z „Part of Your World”.

Film, wyreżyserowany przez Roba Marshalla, który wyreżyserował także takie filmy jak „Chicago” i „Mary Poppins powraca”, jest reklamowany jako remake nagrodzonego Oscarem musicalu z 1989 roku.

Oprócz Bailey jako Ariel, w filmie „Mała Syrenka” występuje Melissa McCarthy jako przebiegła morska wiedźma Urszula, Javier Bardem jako nadopiekuńczy król Tryton i ojciec Ariel, Jonah Hauer-King jako szykowny księciu Eryk, w którym zakochuje się Ariel, z Daveedem Diggsem podkładającym głos pod muzycznego kraba Sebastiana i Jacob Tremblay podkładający głos pod flądrę, najlepszego przyjaciela Ariel (ryby).

Czytaj: Trwa konkurs na maskotkę Igrzysk Europejskich

„Mała Syrenka” ma trafić do kin na świecie 26 maja 2023 roku. Jeszcze nie wiadomo, kiedy trafi do polskich kin.

Gdy rozpoczynaliśmy tę podróż, było dla nas bardzo ważne, by uhonorować oryginał, a jednocześnie wyobrazić sobie tę historię na nowo i dodać jej pewnej głębi – podkreśla cytowany przez magazyn „Variety” reżyser Rob Marshall. 

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Nad stroną muzyczną filmu pracował – podobnie jak przy animowanej wersji – Alan Menken, ale dołączył do niego także aktor i kompozytor Lin-Manuel Miranda. Dzięki tej współpracy w filmie na dużym ekranie pojawią się 4 nowe piosenki, których nie było w wersji animowanej.