Dlaczego budzisz się w nocy i jak to naprawić?

0
213

Chiński zegar biologiczny wyjaśnia, dlaczego budzisz się w nocy i jak to naprawić.

Jeśli codziennie budzisz się mniej więcej o tej samej porze, Chińczycy sugerują, abyś przestudiował zegar biologiczny. Mówią, że każda godzina snu przed północą jest warta tyle, co 2 godziny snu po północy, ale aby dobrze przespać noc, musisz najpierw sprawdzić swoje narządy.

Każda godzina w nocy jest połączona z określonym organem i dzielimy się z Wami tą interesującą informacją. Proszę pamiętać, że te rzeczy nie mają być poradą medyczną.

Od 21:00 do 23:00

Tarczyca. Zdjęcie: pl.freepik.com

Chińczycy mówią, że za czas spania między 21:00 a 23:00 odpowiedzialny jest układ hormonalny i limfatyczny. W tym czasie systemy te są bardziej aktywne. Jeśli brakuje im równowagi, możesz czuć się przygnębiony i źle spać w tym czasie.

Od 23:00 do 1 w nocy

Za to okno czasowe odpowiada pęcherzyk żółciowy. Nieprawidłowe funkcjonowanie tego narządu prowadzi do niezrównoważonego poczucia niepewności, złej oceny sytuacji, trudności w podejmowaniu decyzji, nieśmiałości i wysokiego poziomu cholesterolu. Eksperci sugerują unikanie spożywania niezdrowych napojów i tłuszczów trans.

Czytaj: W Krakowie powstaje nowy ośrodek dla osób z autyzmem

Od 1:00 do 3:00

Wątroba. Zdjęcie: pl.freepik.com

W tym czasie wątroba jest bardziej aktywna. Stara się odtruć organizm i przetworzyć emocje dnia. Po przebudzeniu możesz czuć się zły i odczuwać nastroje i bóle głowy. Jeśli budzisz się o tej porze, możesz mieć zbyt wiele złych nawyków, w tym spożywanie niezdrowych napojów i niezdrowego jedzenia, zwłaszcza jeśli robisz to w nocy lub przed samym pójściem spać.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Od 3:00 do 5:00

Zdjęcie: pl.freepik.com

W tych godzinach płuca są aktywne. Jeśli masz problemy z tym narządem, możesz odczuwać smutek, płytki oddech, pocenie się i ból w klatce piersiowej. Spróbuj wykonać ćwiczenia oddechowe przed snem lub porozmawiaj z przyjacielem lub psychologiem. Jeśli jakiś problem ciąży ci na sercu, to zrób wszystko, aby jak najszybciej się z nim uporać. W końcu chodzi o Twoje zdrowie i życie.

Czytaj: Jak przestać gonić myśli, które nie pozwalają Ci zasnąć przez całą noc?

Od 5:00 do 7:00

W tym czasie aktywnie działa jelito grube. Za każdym razem, gdy budzi Cię budzik, możesz czuć się sfrustrowany, gdy z jelitem grubym jest coś nie tak. Chińczycy sugerują, aby w diecie było więcej błonnika lub wody w takiej sytuacji.

Jak często budzisz się w nocy? Czy dobrze sypiasz?