Dlaczego coraz więcej mężczyzn zaczyna się malować?

0
657

Od jasnego kremu nawilżającego do skóry i półprzezroczystego balsamu do ust, po jasne cienie do oczu i sztuczne rzęsy, mężczyźni używają obecnie makijażu na wiele różnych sposobów.

Podczas gdy dla wielu osób makijaż męski wciąż jest tematem tabu, ten trend wydaje się rosnąć i coraz więcej mężczyzn ma na twarzy kosmetyki, zarówno na imprezach na czerwonym dywanie, jak i w życiu codziennym.

Dzisiaj przyjrzymy się bliżej nowoczesnemu trendowi w męskim makijażu i jak okazuje się, że nie jest to wynalazek XXI wieku.

Mężczyźni malowali się już setki i tysiące lat temu.

Wizerunek faraona Tutanchamona z pomalowanymi brwiami i oczami© EAST NEWS

Tak, makijaż męski nie jest czymś nowym i możemy prześledzić jego historię wstecz do starożytnego Egiptu, gdzie mężczyźni nakładali oleje i tłuszcze na skórę, aby chronić ją przed pustynnym upałem i ostrym słońcem. Ludzie z wyższych sfer starożytnego Egiptu często malowali oczy. Prawdopodobnie widzieliście wizerunki egipskich królów, których oczy były gęsto pokryte czarnym kohl.

Zachęcano również mężczyzn ze starożytnego Rzymu do stosowania makijażu pod wpływem tych, którzy ich podbili, w tym Egipcjan. Rzymscy mężczyźni nie nosili jasnego makijażu, co spotkało się z dezaprobatą społeczeństwa. Zamiast tego używali lekkie perfumy, usuwali niektóre owłosienie na ciele, a czasami wybielali twarze.

Za czasów królowej Elżbiety I mężczyźni lubili pudrować twarze, a w Japonii w XVII wieku aktorzy z teatru Kabuki nosili przyciągający wzrok makijaż z jaskrawoczerwonymi i czarnymi liniami na grubym białym tle stworzonym przy pomocy mąki ryżowej. Zbliżając się do współczesności, musimy wspomnieć o epoce starego Hollywood, która wprowadziła męski makijaż na duży ekran i do publicznej wiadomości.

Aktor z Hollywood Clark Gable © EAST NEWS

Mimo że makijaż nie jest nowością dla mężczyzn, do niedawna malowali się głównie aktorzy i muzycy, aby ich wygląd na ekranie i na scenie był bardziej przyciągający wzrok i jasny. Obecnie coraz więcej mężczyzn używa kosmetyków w swoim codziennym życiu, więc dlaczego teraz rośnie popularność męskiego makijażu?

Na rynku pojawia się coraz więcej męskich kosmetyków.

© abeMUE / Reddit

Tak, mężczyźni używają makijażu od czasów starożytnych, ale do niedawna było bardzo niewiele produktów kosmetycznych przeznaczonych specjalnie dla mężczyzn. Teraz sytuacja się zmienia, ponieważ coraz więcej firm produkuje kosmetyki dla mężczyzn i sprzedaje je w sklepach dla mężczyzn. Oczywiście mężczyźni mogą używać tradycyjnych kosmetyków przeznaczonych dla kobiet, ale niektórzy mogą nadal czuć się z tym niekomfortowo. Zatem im większy wybór męskich kosmetyków, tym więcej mężczyzn będzie ich próbować.

Adam Lambert Instagram

Wygląda na to, że męska publiczność to ogromna szansa na rozwój branży kosmetycznej i uważa się, że w najbliższej przyszłości zobaczymy więcej kosmetyków skierowanych do mężczyzn i neutralnych pod względem płci.

Wielkie marki wprowadzają kolekcje stworzone specjalnie dla mężczyzn. Na przykład kolekcja Boy De Chanel firmy Chanel oferuje szeroką gamę produktów do pielęgnacji skóry i urody dla mężczyzn, w tym krem nawilżający, podkład, korektor, kredki do oczu, balsam do ust i lakier do paznokci, aby uzyskać naturalny wygląd.

Jest też coraz więcej influencerów, którzy pokazują, jak się malować.

Czytaj: Moda wolna od okrucieństwa – Chanel rezygnuje ze skór i futer.

Charakteryzator Manny Gutierrez (Manny MUA)
© Noam Galai / Getty Images Entertainment / Getty Images

Same kosmetyki zaprojektowane przez mężczyzn prawdopodobnie nie wystarczyłyby przy tak dużym wzroście użycia męskiego makijażu. Muszą być ludzie, którzy będą inspirować innych, aby nie bali się stereotypów i próbowali czegoś nowego. Manny Gutierrez, Jake-Jamie, Gabriel Zamora i James Charles – to tylko kilku popularnych wizażystów, którzy dzielą się swoimi wskazówkami dotyczącymi urody z tysiącami mężczyzn i kobiet.

Czytaj: Babcia spytała wnuczkę makijażystkę, czy w jej wieku możliwa jest metamorfoza. Zobaczcie jak ją odmieniła!

Instagram

W swoich postach i samouczkach wideo ci artyści dzielą się technikami makijażu, które mogą pomóc mężczyznom i kobietom w tworzeniu różnorodnych stylizacji, od jasnych i naturalnych po jasne i świąteczne. Ale ważniejsze jest to, że uczą widzów większej pewności siebie w swoim wyglądzie, kochania siebie takim, jakim są i nie bania się stygmatów, stereotypów i osądów na drodze do wyrażania siebie poprzez makijaż.

Oto propozycje makijażu stworzone przez wizażystów, które mogą Cię zainspirować, jeśli chodzi o własne eksperymenty kosmetyczne.

1. Jake-Jamie

Instagram

2. Jake-Jamie

Instagram

3. Manny Gutierrez

Instagram

4. Manny Gutierrez

Instagram

5. Manny Gutierrez

Instagram

6. Bretman Rock

Instagram

7. Jack Emory

Instagram

8. Gabriel Zamora

Instagram

johannesfloe.com – Art to remember

Szukasz pracy? Koniecznie zajrzyj na pl.jooble.org