Dlaczego dzieci potrzebują dziadków w swoim życiu? Poznaj 15 powodów!

0
882

Dorastanie w pobliżu dziadków jest bardzo dobrym doświadczeniem zarówno dla dziecka, jak i dla dziadków. Dziadkowie odgrywają ważną rolę, wspierają i kochają miłością bezwarunkową swoich wnuków.

Oczywiście matka i ojciec są najważniejsi dla swoich dzieci, ale duet dziadków i wnuków jest oszałamiający.

Korzyści płynące z częstych kontaktów wnuków z dziadkami były badane przez lata i udowodniono w badaniach, że warto docenić, kim są dziadkowie, jak dużo pomagają i jak pozytywnie wpływają na wnuków. Jasne, są świetnymi (i darmowymi) opiekunami, którzy zawsze dbają o dobro dzieci, jednak nie tylko na tym pozytywy tej relacji się kończą.

Poniżej omówię niektóre z bardziej pomijanych korzyści, które wynikają z posiadania obojga lub przynajmniej jednego z dziadków. Ty jako wnuk, im więcej czasu spędzasz z nimi, tym lepiej rośniesz. Nie tylko Ty korzystasz z tego, że spędzasz czas z dziadkami, oni także zyskują na tym, że mogą spędzać czas z Tobą.

1. Dziadkowie nie dbają o to, jak wyglądasz i pozwalają ci być tym, kim jesteś.

Podczas gdy Twoja mama może nie chcieć być publicznie widziana z Tobą w tych plastikowych obcasach i czerwonej szmince, którą nałożyłaś na twarz, Twoi dziadkowie nie będą mieli nic przeciwko. Będą cieszyć się chwilą i pozwolą ci być tym, kim jesteś. Choć może to nie wydawać się wiele, dla tych, którzy są wiecznie kontrolowani w domu przez rodziców, wolność w domu babci jest niesamowitym uczuciem.

Bez względu na to, co Ty lub Twoja rodzina przeżywa, dziadkowie są zawsze przy Tobie, kiedy ich potrzebujesz, nawet w nocy. Przybędą po Ciebie bez względu na to, gdzie jesteś, i upewnią się, że wszystko w porządku. Zawsze możesz na nich liczyć.

2. Nie trzeba mieć przed nimi żadnych tajemnic.

Twoi dziadkowie znają Cię lepiej niż ktokolwiek inny. Widzą po Tobie, kiedy jesteś zdenerwowana lub kiedy coś męczy Twój umysł. Są w stanie wychwycić nawet najmniejsze zmiany.

Gdy nasi dziadkowie starzeją się coraz bardziej, stają się coraz bardziej zamknięci. Spędzanie czasu z wnukami jest dla nich sposobem na bycie towarzyskim i na robieniu czegoś więcej niż tylko siedzenie przed telewizorem. To sprawia, że czują się potrzebni.

3. Mogą być świetnymi wzorami do naśladowania.

Dziadkowie zwykle dają wspaniałe przykłady. Są odpowiedzialni, troskliwi i mili. Im więcej czasu dzieci spędzają z nimi, tym lepiej.

4. Nie oceniają Ciebie i zawsze służą radą.

Twoi dziadkowie wiedzą, jakie jest Twoje życie domowe, co robisz, kiedy jesteś sam na sam z rodzicami. Dziadkowie nie oceniają Cię na podstawie tego, jak się zachowujesz przy rodzicach. Są dla Ciebie wyrozumiali bardziej niż dla jakiejkolwiek innej osoby i są w stanie zapewnić ci prawdziwe wsparcie. Dają też najlepsze porady.

5. Przypominają, aby się śmiać i bawić się w życiu.

Kiedy spędzasz czas z dziadkami, zawsze kończy się to tym, że wszyscy się śmieją i dobrze się bawią. Spójrzmy prawdzie w oczy, ci starzy ludzie wiedzą, jak się bawić. Zawsze są w stanie stworzyć świetną atmosferę.

6. Będą piec ciasteczka o północy tylko dlatego, że chcesz je zjeść.

Jeśli chcesz lub potrzebujesz czegoś, dziadkowie będą dla Ciebie. Są jedynymi osobami, które pójdą zrobić ci ciasteczka w środku nocy lub pozwolą ci przyjść tylko dlatego, że nie czujesz się dobrze. Są tak troskliwi i obdarowujący swoją dobrocią, że jest to oszałamiające.

7. Wiedzą kiedy i gdzie być najbardziej zaangażowanym.

Dziadkowie wiedzą, kiedy się wycofać, a kiedy wkroczyć. Przeżyli wiele sytuacji w swoim życiu i najwyraźniej to opanowali. Dziadkowie są tak zaangażowani, ile wymaga tego dana sytuacja, ale także znają swoje granice.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Najlepsze prezenty na Dzień Babci i Dziadka

8. Zawsze uczą się od nas, tak jak my od nich.

Dziadkowie, którzy wychowują wnuków, mogą uczyć się od nich wiele nowych rzeczy. Na przykład uczą się, jak korzystać ze smartfonów, tabletów, komputerów i stają się znacznie bardziej podłączeni do sieci niż w przeszłości. Choć może wydawać się to nieco dziwne, wciąż mamy na tym świecie ludzi, którzy nie są świadomi tego, co Internet ma do zaoferowania.

9. Rozpieszczają nas na takie sposoby, o jakich nie mają pojęcia nasi rodzice.

Dziadkowie lubią rozpieszczać swoje wnuki. To tak, jakby wnuki przebywały z dziadkami na mini wakacjach, za każdym razem, gdy spędzają razem czas.

10. Łatwiej się z nimi rozmawia i rozwiązuje problemy.

Dziadkowie rozumieją nas lepiej niż ktokolwiek inny i zwykle łatwo się z nimi rozmawia. Im więcej z nimi rozmawiasz, tym więcej kłopotów potrafisz rozwiązać. Dziadkowie już swoje przeszli i przeżyli tyle, że niewiele rzeczy ich zaskakuje.

11. Mogą wiele powiedzieć o naszej rodzinie.

Dziadkowie mogą dzielić się z wnukami historiami, o których większość innych dawno by zapomniała. Wiedzą o dorastaniu naszych rodziców i kim jest nasz trzeci kuzyn stojący po prawej stronie w rodzinnym albumie. Zadawanie im pytań ujawnia więcej, niż można sobie wyobrazić.

12. Dzielą się z nami swoimi lekcjami.

Nasi dziadkowie przeżyli życie w stopniu, o jakim moglibyśmy tylko marzyć. Dzięki spędzaniu czasu z nami mogą dzielić się z nami lekcjami życia, z którymi w innym przypadku musielibyśmy sami sobie poradzić. Jesteśmy w stanie uczyć się na ich błędach.

13. Nigdy nie przestaną nas kochać.

Miłość, którą dziadkowie ofiarowują swoim wnukom, to miłość, która nigdy się nie kończy. Ich miłość jest bezwarunkowa i prawdziwa. Nie można tego złamać.

14. Sprawiają, że czujesz, że w końcu ktoś stoi po Twojej stronie.

Do dziadków możesz pojechać, gdy Twoi rodzice Cię denerwują. Wizyta u dziadków zawsze sprawia, że od razu czujesz się lepiej i w zależności od sytuacji prawie zawsze będą po naszej stronie. To dziadkowie zawsze są w stanie powiedzieć: „hej, pozwól jej po prostu zostać na noc, wszystko będzie w porządku” i wesprzeć Cię w każdej sytuacji.

15. Doceniają życie na głębszym poziomie niż większość ludzi.

Nasi dziadkowie przeżyli swoje życie i są w punkcie, w którym mogą nie żyć za kilka lat. Jest to coś, z czym się pogodzili i nie boją się. Żyją chwilą i doceniają każdą sekundę spędzoną z Tobą, ponieważ wiedzą, że każda z nich może być ostatnią.

Źródło i zdjęcie główne: woked.co

Jesteś z Krakowa? Koniecznie zerknij do f7krakow.pl
Jesteś z Wrocławia? Koniecznie zerknij do 
f7wroclaw.pl
Jesteś z Warszawy? Koniecznie zerknij do 
f7warszawa.pl
Jesteś z Łodzi? Koniecznie zerknij do 
f7lodz.pl
Jesteś z Poznania? Koniecznie zerknij do f7poznan.pl
Jesteś z innego miasta? Koniecznie zerknij do 
f7city.pl