Dlaczego ignorowanie rzeczy w życiu może Cię uszczęśliwić?

0
397

Najczęściej ignorowanie rzeczy nie jest najlepszą polityką. Na przykład milczenie może być uważane za rodzaj emocjonalnego nadużycia. W końcu, jak zauważył Elie Wiesel, „przeciwieństwem miłości nie jest nienawiść, to obojętność”. Jest jednak kilka rzeczy w życiu, które lepiej całkowicie zignorować.

Byliśmy ciekawi, dlaczego lepiej zignorować niektóre rzeczy, aby poprawić jakość naszego życia, i chcielibyśmy podzielić się z Wami naszymi odkryciami.

Ignorowanie jest niezbędne.

Zdjęcie: brightside.me

Ignorowanie to potężne narzędzie, które ma swoje korzenie w ewolucji. Decydujemy, co jest warte naszej uwagi, a co nie, najczęściej nieświadomie, ponieważ w otaczającym nas środowisku jest zbyt wiele czynników, które mogą rozpraszać mózg, aby mózg mógł je właściwie ocenić.

Chociaż ignorowanie niektórych aspektów życia może prowadzić do złych wyborów z powodu tendencyjności uwagi, nadal znacznie ułatwia nam to życie.

Trzeba się nauczyć ignorować wszystko, co nieużyteczne i co nie pozwala nam się rozwijać i iść do przodu.

Czytaj: Zebrali 12 tysięcy złotych, by pomóc chorej Wiktorii. Zakonnice nie przyjęły pieniędzy

Ignorowanie pomaga lepiej myśleć o sobie.

Zdjęcie: brightside.me

Dużo ze sobą rozmawiamy. W rzeczywistości monolog wewnętrzny może zawierać nawet 400 słów na minutę. Jeśli to radio jest nastawione na „samokrytykę FM”, może to sprawić, że będziesz się czuć źle sam ze sobą.

Jeśli zdecydujesz się ignorować takie myśli lub wyłapać to, czego nie powiedziałbyś dziecku lub przyjacielowi i aktywnie starać się być dla siebie milszym, będziesz znacznie szczęśliwszy.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Im więcej masz informacji, tym większy stres odczuwasz.

Zdjęcie: brightside.me

Żyjemy w epoce cyfrowej, w której wszelkiego rodzaju dane są przekazywane w ciągu kilku sekund, a my jesteśmy stale narażeni na mnóstwo informacji.

Na przykład oglądanie wiadomości jest tak stresujące dla Twojego układu nerwowego, że Twoje ciało uwalnia hormony stresu i możesz nawet odczuwać objawy, takie jak zmęczenie, problemy ze snem itp. Lepiej więc odpuścić rzeczy, których nie możesz kontrolować.

Czytaj: 7 stresujących rzeczy, które powinieneś ignorować w życiu

Ignorowanie pomaga się skoncentrować.

Zdjęcie: brightside.me

Opanowanie sztuki ignorowania sprawia, że ludzie są bardziej wydajni.

Osoby, które czegoś szukają, mogą to szybciej znaleźć, jeśli wiedzą, czego szukać. Ale nowe badania sugerują, że wiedza, czego nie szukać, może być równie pomocna.

Naukowcy z Uniwersytetu Johna Hopkinsa odkryli, że kiedy ludzie mają czas na nauczenie się, co można zignorować, są w stanie wyszukiwać szybciej i wydajniej.

„Osoby, które wyraźnie ignorują rozpraszające informacje, poprawiają wydajność wyszukiwania wizualnego, co jest kluczową umiejętnością dla profesjonalnych poszukiwaczy, takich jak radiolodzy i prześwietlacze bagażu na lotniskach” – powiedział główny autor Corbin A. Cunningham.

Możesz osiągnąć więcej.

Zdjęcie: brightside.me

Ignorowanie rzeczy, takich jak chęć robienia wszystkiego perfekcyjnie i zadowolenia innych, może zdecydowanie pomóc w Twojej karierze.

Gdybyśmy chcieli robić wszystko perfekcyjnie przez cały czas, prawdopodobnie utknęlibyśmy w naszej strefie komfortu, robiąc to samo, ponieważ bylibyśmy zbyt przerażeni, aby spróbować czegoś nowego.

Nierealistyczna idea doskonałości w jakiejkolwiek sferze naprawdę powinna zostać zapomniana.

Wszyscy powinniśmy od czasu do czasu przypominać sobie, że konieczna jest elastyczność. Nasze plany nie są (na szczęście) przesądzone. W rzeczywistości rzeczy nie zawsze idą zgodnie z planem, czasami życie nas zawodzi, nasze plany runęły w gruzach, a my musimy się dostosować i wymyślić, co dalej. Jest to zasadnicza część procesu uczenia się, a naukowcy znaleźli nawet odpowiednią ilość niepowodzeń w naszym życiu, jest to 15% przypadków.

Myśl o tym, co jest dobre dla Ciebie, a nie dla wszystkich dookoła. Nie bój się cudzej krytyki ani tego, co pomyślą sobie inni, gdy już podejmiesz daną decyzję.