Dlaczego nie należy myć twarzy pod prysznicem

0
388

Choć usuwanie makijażu może być wygodne podczas brania prysznica, w rzeczywistości może to wyrządzić więcej szkody niż pożytku dla zdrowia Twojej skóry.

Skóra na Twojej twarzy jest znacznie bardziej wrażliwa niż skóra na Twoim ciele i jeśli nie lubisz brać zimnego prysznica, lepiej trzymaj twarz z dala od strumienia głowicy prysznicowej.

Postanowiliśmy dowiedzieć się, dlaczego coś tak powszechnego jak mycie twarzy pod prysznicem może być przeszkodzą między Tobą a idealną skórą.

1. Skóra będzie podatna na trądzik

© Shutterstock.com© Depositphotos.com

Długie, gorące prysznice mogą usunąć naturalne olejki, których potrzebuje Twoja skóra, aby zachować zdrowie i wyglądać jak najlepiej.

A jeśli Twoja skóra jest już sucha, mycie twarzy pod prysznicem może tylko pogorszyć problem.

Stosowanie większej ilości kremu nawilżającego, aby złagodzić uczucie suchości, może ostatecznie sprawić, że Twoja skóra będzie podatna na trądzik i inne infekcje skóry.

Czytaj: Którą część ciała myjesz najpierw pod prysznicem? To wiele mówi o Twojej osobowości!

2. Może wpływać na koloryt skóry

© Depositphotos.com

Mycie twarzy pod prysznicem może spowodować zaczerwienienie skóry.

Gorąca woda pod prysznicem powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych na twarzy, co może uszkodzić delikatne naczynia włosowate na policzkach. To z kolei może prowadzić do widocznych sieci naczyń włosowatych lub trądziku różowatego, bardzo powszechnej choroby skóry.

Czytaj: We Wrocławiu powstały hotele dla owadów

3. Może prowadzić do przedwczesnych zmarszczek

© Shutterstock.com

Prawdopodobnie zauważyłaś, jak po długim, gorącym prysznicu pomarszczyły się Twoje palce.

Dzieje się tak, ponieważ gorąca woda usuwa wilgoć ze skóry i uszkadza warstwę ochronną skóry, która pomaga zatrzymać wilgoć. To samo dotyczy skóry twarzy, która może się szybciej starzeć przy regularnym kontakcie z gorącą wodą.

4. Może sprawić, że zdrowa skóra będzie bardziej wrażliwa

© Shutterstock.com

Mycie twarzy pod prysznicem również nie przyniesie korzyści normalnej skórze. Gorąca woda może negatywnie wpłynąć na doskonale zdrową skórę, czyniąc ją suchą i wrażliwą.

Lepiej trzymać się z dala od gorących pryszniców, zwłaszcza w suchych miesiącach zimowych, kiedy skóra jest bardziej podatna na przesuszenie i podrażnienia.

5. Może powodować swędzenie skóry

© Depositphotos.com© Shutterstock.com

Wiele osób czuje, że po długim prysznicu ich skóra lekko swędzi. Odczucie jest zwykle łagodne i trwa tylko przez krótki czas. Ale regularne mycie twarzy pod gorącą wodą może powodować swędzenie, a nawet łuszczenie się skóry.

johannesfloe.com – Art to remember