Dlaczego nie powinniśmy nosić tych samych ubrań przez 2 dni z rzędu

0
398

„Założyłem tę koszulkę tylko raz, jutro mogę ją ponownie założyć!”. Niektórzy mają takie podejście. Poddajmy nasze ubranie testowi wąchania i noszenia ich dzień po dniu. Ale nawet jeśli Twoje ubrania ładnie pachną, są pokryte potem i bakteriami, a jeśli nie będziesz ich codziennie zmieniać, może to prowadzić do nieprzyjemnych konsekwencji.

Poniżej dowiesz się, co się stanie, jeśli będziesz nosić swoje pozornie świeże ubrania przez kilka dni z rzędu.

1. Może to powodować trądzik na ciele.

Zdjęcie: iStock

Pranie wydaje się męczące, ale jeśli zmagasz się z pryszczami na plecach lub klatce piersiowej, warto rozważyć codzienną zmianę ubrania.

Brudne ubrania gromadzą pot i bakterie, które są przenoszone do dowolnego miejsca na ciele, w którym znajdują się włosy, powodując zatkanie porów. Pot w połączeniu z martwymi komórkami skóry może powodować podrażnienia i prowadzić do trądziku na prawie każdej części ciała, w tym na plecach, udach, a nawet pośladkach.

Czytaj: Gdzie pojeździmy na łyżwach w Krakowie?

2. Może to prowadzić do nieprzyjemnego zapachu ciała.

© Shutterstock.com

Jeśli chcesz jak najdłużej ponosić jakieś ubranie, całkowicie to rozumiemy. Ale Twoje ubrania stykają się z nieświeżymi zapachami, takimi jak pot pod pachami. Zarazki i bakterie uwielbiają pot, a połączenie tych dwóch prowadzi do nieprzyjemnego zapachu ciała.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

3. Możesz narażać się na zarazki innych ludzi.

Zdjęcie: brightside.me

Jedną rzeczą jest wystawianie się na działanie własnych olejków i bakterii przez cały dzień, ale zupełnie inną rzeczą jest bycie otoczonym przez bakterie innych ludzi.

Wszyscy mamy bakterie na naszej skórze, a większość zarazków, które trafiają na nasze ubrania, pochodzi z naszych własnych ciał. Ale możliwe jest również zbieranie zarazków na ubraniach od innych ludzi i chociaż często są one nieszkodliwe, niektóre z nich mogą powodować infekcje, zwłaszcza jeśli masz problemy ze skórą.

Czytaj: Dwie przyjaciółki pokazują, jak te same ubrania wyglądają w rozmiarze S i XL (33 zdjęcia)

4. Może to wywołać wysypkę.

© Shutterstock.com

Jeśli kiedykolwiek zauważyłeś swędzącą wysypkę na skórze, może to być motywacją do częstszego zmieniania ubrań. Odzież jest w bliskim kontakcie ze skórą, a jeśli ocierają się o nią brudne ubrania, oleje i bakterie uwięzione w tkaninie może to powodować podrażnienie skóry. Chociaż każdy rodzaj włókna może podrażniać skórę, ubrania wykonane z materiałów syntetycznych są bardziej szorstkie na skórze, ponieważ nie oddychają tak dobrze, jak włókna naturalne.