Dlaczego nie warto podejmować żadnych noworocznych postanowień

0
461

Kiedy przygotowujemy się do pożegnania z czymś, co można określić jedynie jako okropny rok, w mediach społecznościowych roi się od ludzi niecierpliwie czekających na zamknięcie drzwi 2020 roku, aby móc otworzyć nowe drzwi 2021 roku i rozdział kolejny etap w życiu.

A kiedy wkraczamy w zupełnie nowy rok – taki, w którym, miejmy nadzieję, będzie o wiele więcej radości i szczęścia niż w poprzednim – jest naturalne, że ludzie chcą rozpocząć nowy rok kalendarzowy jako najlepsza wersja siebie.

W nadchodzących dniach ludzie na całym świecie postawią sobie ambitne postanowienia noworoczne, w których będą chcieli schudnąć, zaangażować się w nowe hobby i przysięgną sobie, że podążą ścieżką kariery.

Zdjęcie: pixabay.com

Dla niektórych jest to fantastyczne. Ale niektórzy mają znacznie bardziej negatywny stosunek do postanowień noworocznych. Szczerze mówiąc, ostatecznie postanowienia noworoczne sprawiają, że te osoby czują się sfrustrowane i mają poczucie porażki w życiu. A ten rok był naprawdę bardzo ciężki dla każdego z nas, nie dokładajmy sobie niczego więcej.

Wiele osób wydało wiele ciężko zarobionych pieniędzy na karnety na siłownię, na kursy online, które obiecaliśmy sobie, że je skończymy do marca, aby ładnie to wyglądało w CV. Zawsze czujemy, że kolejny rok będzie szczególnie ambitny.

Każdego roku miliony innych osób czuje, że poniosło porażkę.

Ale szczera prawda jest taka, że styczeń jest powszechnie znany jako jeden z najbardziej przygnębiających miesięcy w roku, szczególnie w świecie zachodnim. Jest zimno, jest mokro, większość z nas przytyła po świętach, nie mamy pieniędzy, bo wszystko wydaliśmy na Boże Narodzenie i Sylwester.

Czytaj: Psychoterapeuta wymienił 3 powody, dlaczego Twoje noworoczne obietnice nigdy się nie spełniają

Zdjęcie: pixabay.com

Czytaj: Kraków: Sylwester odwołany ze względu na nowe obostrzenia rządu

Właściwie, jeśli się nad tym zastanowić, styczeń to najgorszy czas, jaki ktokolwiek mógłby sobie wybrać, aby spróbować osiągnąć coś nowego, niezależnie od tego, czy jest to misja schudnięcia, czy nauka gry na nowym instrumencie.

Nie mówię, że stawianie sobie celów jest złe, ale wszyscy wiemy, że większość celów, które sobie stawiamy, jest ambitnych, a czasami nawet całkowicie nieosiągalnych.

Jest coś naprawdę niezdrowego w sztywnym harmonogramie, kiedy powinniśmy dokonywać tak zwanych osobistych ulepszeń, podczas gdy powszechnie wiadomo, że aby coś osiągnąć, trzeba być w odpowiednim, dobrym nastroju.

Zdjęcie: pixabay.com

Ja osobiście muszę się podekscytować, kiedy mam podjąć nowe wyzwanie, a bycie w dobrym nastroju jest różnicą między tym, czy mi się uda, czy nie.

Oczywiście niektórzy nie odpuszczą sobie 1 stycznia i osiągną swój cel. Ale dla większości z nas zdrowiej i lepiej będzie, jeśli przełożymy dowolny cel na późniejsze miesiące. W końcu jest powód, co roku ten sam, dla którego siłownie są tak ruchliwe w styczniu, ale w lutym i marcu jest tam o wiele mniejszy ruch.

Dlatego w tym roku daj sobie przewagę i powiedź nie noworocznym postanowieniom. Oczywiście są rzeczy, które na pewno chcesz osiągnąć w nadchodzącym roku i będziesz się do nich zbliżać małymi krokami, ale wtedy, gdy tylko będziesz gotowy, a nie dlatego, że jest styczeń 2021 roku.

johannesfloe.com – Art to remember

Szukasz pracy? Koniecznie zajrzyj na pl.jooble.org