Dlaczego pies chce z Tobą spać w łóżku? Ma ku temu aż 10 powodów

0
816
Pupil, który trafia do nowego domu, szybko wstaje się pełnoprawnym członkiem rodziny. Nic dziwnego, że wielu właścicieli czworonogów chętnie śpi ze swoimi ulubieńcami.

Okazuje się, że większość właścicieli śpi ze swoim psem w łóżku. Spanie z czworonożnym przyjacielem często budzi wiele kontrowersji. Niektórzy miłośnicy psów nie wyobrażają sobie, żeby mogło być inaczej, dla innych wydaje się to niewyobrażalne.

W wielu domach schemat wygląda bardzo podobnie. Na początku każdy zakłada, że pies będzie miał swoje legowisko i nie będzie miał wstępu do łóżka.

Dlaczego pies woli spać w Twoim łóżku zamiast w swoim legowisku? Ma aż 10 powodów!

1. Czuje się samotny

Zdjęcie: pixabay.com

Psy lubią towarzystwo człowieka, nawet w trakcie snu. Lubią czuć bliskość człowieka, która daje im poczucie bezpieczeństwa. Wystarczy, że pies raz zostanie zaproszony do łóżka. Od tego momentu pokocha wspólne leżakowanie i ciężko Ci będzie go oduczyć wskakiwania na czystą kołderkę.

2. Zapach

Zdjęcie: pixabay.com

Łóżko, a przede wszystkim pościel ma Twój zapach. A pies uwielbia ten zapach i jest to jego ulubiony zapach. Kochasz go i on kocha Ciebie. To proste.

3. Jest blisko Ciebie

Zdjęcie: pixabay.com

Dla psa miłość jest bardzo ważna. I nie odróżnia on różnego rodzaju miłości. Dlatego ciężko mu będzie zrozumieć, że niektóre przytulanki nie są zarezerwowane dla niego, tylko np. dla Twojego mężczyzny. Często będzie chciał wskoczyć na łóżko podczas, gdy Wy będziecie chcieli się zająć sobą.

4. Jest mu cieplej

Zdjęcie: pixabay.com

Psy lubią schować się pod kołderką i odczuwać ciepło swojej pani. To o wiele bardziej przytulne miejsce do leżenia niż legowisko.

5. Wygoda

Zdjęcie: pixabay.com

W łóżku pies może się wygodnie położyć, wygodnie rozciągnąć i spać w wielu pozycjach. W legowisku tego na pewno nie zrobi.

Czytaj: Pozycja, w której śpi Twój pies, dużo ci o nim mówi. Oto 6 pozycji – sprawdź, co one oznaczają

6. Czuje się ważny

Zdjęcie: pixabay.com

Pies czuje się potrzebny i ważny. Wzrasta jego pozycja w stadzie i czuje się bardzie j kochany. A tak każdy chce się czuć, nie tylko pies.

7. Uważa, że to jego przywilej

Zdjęcie: pixabay.com

Większość psów czuje, że ich pani traktuje ich wyjątkowo szczególnie. Są kochane, tulone, rozpieszczane aż do przesady. Często to pies rządzi całą rodziną i ma najwięcej do powiedzenia. Dlatego uważają, że łóżko to przywilej, który im się w końcu należy.

8. Wie i czuje, że Twoje łóżko jest lepsze

Zdjęcie: pixabay.com

Psy czują różnicę między zwyczajnym legowiskiem, a wygodnym materacem i mięciutką kołderką. Wiedzą, że łóżko to lepsze miejsce do spania i jak już raz na nim poleżą, to nie zrezygnują z niego nigdy.

9. Pies chce być blisko Ciebie cały czas

Zdjęcie: pixabay.com

Pies jest najbardziej wiernym, lojalnym i oddanym człowiekowi stworzeniem. Ten czworonożny przyjaciel najchętniej spędzałby z Tobą czas 24 godziny na dobę i nie odstępował Ciebie na krok. Trudno więc oczekiwać, że całą nockę spędzi z dala od Ciebie.

10. Pies bardzo Cię kocha

Zdjęcie: pixabay.com

Pies bez zastanowienia jest w stanie poświęcić swoje życie, aby uratować Twoje. Ten czworonożny pupil czuje się za Ciebie odpowiedzialny i chce Cię chronić, także w nocy. Będąc blisko Ciebie będzie miał taką możliwość. Gdy pies tak bardzo Cię kocha należy być z niego dumnym, niż go karcić za to i winić.

A Ty śpisz ze swoim czworonożnym przyjacielem w łóżku?

Czytaj: Ten pies został porzucony z powodu swoich uroczych brwi