Dlaczego powinieneś porzucić piżamę na rzecz magii spalania tłuszczu

0
180
Naukowcy są zgodni co do tego, że najzdrowsze dla nas jest spanie nago. Zdjęcie: pl.freepik.com

Spanie nago to skuteczny sposób na odchudzanie.

Spanie nago może być najlepszym – i najłatwiejszym – sposobem na zrzucenie dodatkowych kilogramów. Trenerka osobista i ekspertka fitness Ruth Stone zdradziła co nie co o tym, jak ta technika szybko spala tłuszcz.

Ruth powiedziała: „Wprawdzie założenie, że spanie nago może pomóc w utracie wagi, brzmi w najlepszym razie marnie, ale nauka, która za tym stoi, jest zaskakująco rozsądna”.

„Jest to poparte badaniami przeprowadzonymi przez amerykański Narodowy Instytut Zdrowia, które wykazały, że spanie nago, a dokładniej utrzymywanie chłodnego ciała przez noc, przyspiesza metabolizm organizmu”.

„Wynika to z systemu organizmu, który wytwarza „brązowy tłuszcz” w procesie mającym na celu utrzymywanie ciała w cieple – robi to poprzez bierne spalanie kalorii w procesie, który wytwarza około 300 razy więcej wewnętrznego ciepła niż jakikolwiek inny narząd w ludzkim ciele ”.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

I czy to spalanie kalorii dzieje się po prostu z dnia na dzień?

Ruth wierzy, że korzyści płynące ze spania nago rozciągają się na następny dzień.

„Wpływ metaboliczny utrzymuje się przez cały dzień, co oznacza, że będziesz aktywnie spalać więcej kalorii, niż gdybyś spał z zewnętrznymi dostawami ciepła; inaczej znanymi jako piżama!”

Ta metoda spalania tłuszczu jest bardzo prosta.

Oprócz bezpośredniego spalania kalorii spanie nago wpływa na spalanie tłuszczu w inny sprytny sposób.

Ekspertka dodała: „Poza tym spanie nago zwiększa „jakość snu”.

„Spanie nago zwiększa głębokość i jakość snu, co jest bezpośrednio związane z obniżeniem poziomu stresu, który jest produktem ubocznym długotrwałej ekspozycji na negatywny wzorzec snu.”

„Wynika to z przerwania przez organizm procesu usuwania toksycznych białek z neuronów, procedury z powodzeniem wykonywanej tylko przez dobrze wypoczęty mózg”.

Czytaj: 7 prostych kroków do lepszego snu i lepszego samopoczucia

Zły sen w nocy – lub, co gorsza, ogólnie kiepska rutyna snu – może stopniowo powodować, że ludzie przybierają na wadze, nawet nie zdając sobie z tego sprawy.

Ruth wyjaśniła: „Stres spowodowany złym snem jest spowodowany wzrostem poziomu hormonu kortyzolu.”

„Kortyzol jest bezpośrednio związany z przejadaniem się ze względu na jego zdolność do wpływania na poziom insuliny w organizmie, co prowadzi do spadku poziomu cukru we krwi, co z kolei powoduje proces reakcji polegający na łaknieniu pokarmów przeładowanych cukrem”.

Czytaj: W Krakowie dostępne są nowe rowery elektryczne

Korzyści ze spania nago są zatem dwojakie, jeśli chodzi o utratę wagi.

Śpiąc nago nie tylko spalamy kalorie, aby utrzymać ciało w cieple, ale także ograniczamy niezdrowe łaknienie i przejadanie się.

Trzeba jednak pamiętać, że spanie nago może być tylko dodatkową metodą odchudzania – jeżeli chcesz zgubić zbędne kilogramy powinieneś pomyśleć o aktywności fizycznej i zdrowo się odżywiać.

Ruth podsumowała: „W sumie może to być tylko niewielka zmiana, ale spanie nago może być korzystne dla utrzymania prawidłowego metabolizmu”.