Dlaczego powinniśmy przestać używać telefonu w toalecie

0
533

Według najnowszej ankiety wielu z nas jest uzależnionych od smartfonów i może to być bardzo szkodliwe. Jeśli jesteś jedną z tych osób, które nie umieją iść do toalety bez telefonu, istnieje pewne ryzyko, które powinieneś rozważyć. Nie tylko może to być szkodliwe dla Twojego zdrowia, ale także wpływa na Twój umysł i na to, jak dobrze pracujesz.

Przygotowaliśmy listę najważniejszych punktów badawczych związanych z korzystaniem ze smartfona w toalecie.

1. Telefon może przenosić wiele szkodliwych bakterii

Niedawne badanie pokazuje, że telefony są brudniejsze niż sama deska sedesowa, co jest dość obrzydliwe.

Stwierdzono, że telefony komórkowe były pokryte bakterią E. coli podczas badania uczniów szkół średnich. Ta szkodliwa bakteria jest powiązana z problemami jelitowymi, takimi jak zatrucia pokarmowe, ale to nie jedyne szkodliwe bakterie, które można złapać w łazience.

2. Może to zwiększyć ryzyko wystąpienia hemoroidów

Dzieje się tak prawdopodobnie z powodu ilości czasu spędzonego w toalecie, gdzie wywierany jest nacisk na nasze organy, które nie są podparte na muszli klozetowej.

Chociaż potrzebne są dalsze badania, aby zweryfikować tę teorię, liczba przypadków hemoroidów wzrosła od czasu wprowadzenia smartfonów. Dlatego, chociaż przeglądanie różnych stron na smartfonie w toalecie może być relaksujące, może powodować niewygodne problemy zdrowotne.

3. Może ograniczać naszą zdolność myślenia

W rzeczywistości telefony komórkowe zakłócają naszą koncentrację i myślenie, ograniczając naszą zdolność do rozwiązania problemu, nawet jeśli ich nie używamy lub są wyłączone.

Dlatego czas bez rozpraszania się przez wyjęcie telefonu jest niezbędny dla naszych umysłów, a wyłączenie telefonu i spędzanie czasu samotnie jest czasami dokładnie tym, czego potrzebujemy najbardziej. Oznacza to, że zabranie ze sobą telefonów do łazienki zabiera nam cenne przerwy, których potrzebują nasze umysły.

johannesfloe.com – Art to remember

4. Może powodować dysfunkcję dna miednicy

Spędzanie dłuższego czasu w toalecie z telefonem z ręku może oznaczać problemy dla naszych mięśni. W szczególności dla naszych narządów, takich jak jelita, pęcherz i pochwa, ponieważ mięśnie dna miednicy nie są już wystarczająco silne, aby je podtrzymywać.

Wynika to częściowo z naszej postawy podczas siedzenia w toalecie, zwłaszcza jeśli przez długi czas jesteśmy pochyleni nad telefonem komórkowym.

Czytaj: Śmierć konwersacji – ludzie z telefonami zapominają ze sobą rozmawiać

5. Oddala nas to od człowieka

Chociaż smartfony łączą nas ze światem, jak nic innego, są też bardzo uzależniające. W rzeczywistości 1 na 10 milenialsów wolałoby stracić palec niż komórkę. To oczywiście nie jest dobry znak, ponieważ pokazuje, że zaczęliśmy wyłączać się z naszego otoczenia.

Co myślisz o uzależnieniu społeczeństwa od urządzeń mobilnych? Czy uważasz, że to nic takiego, czy zgadzasz się, że może to być szkodliwe?

Czytaj: Telefoniczna inwazja – już co piąty siedmiolatek posiada telefon komórkowy!