Dlaczego robienie rzeczy w pojedynkę wyzwala, wzmacnia i jest konieczne?

0
154
Nie bój się robić rzeczy samej /samemu. Zdjęcie: pl.freepik.com

Jak często robisz coś sam?

Czy unikasz robienia rzeczy, chodzenia do miejsc lub jedzenia na mieście tylko dlatego, że nie masz towarzystwa? Kiedy ostatnio poszedłeś sam do kawiarni, dokonałeś rezerwacji tylko dla siebie w swojej ulubionej restauracji lub poszedłeś do kina? Wiele osób traci rzeczy, których nie robią tylko dlatego, że nie mają z kim ich zrobić.

Czytaj: 7 niewygodnych prawd o ludziach, którzy nienawidzą samotności

Przestań przeszkadzać w swoim szczęściu.

Wiele osób tłumaczy, że nie wychodzą same, bo wiedzą, że im się to nie spodoba. Wyjaśniają, że nie ma zabawy w wychodzeniu bez przyjaciół i towarzystwa. Jednak najczęściej ci ludzie nigdy nie wychodzili samemu. Twierdzą, że im się to nie podoba – ale nigdy tego nie robili. Innymi słowy, zamiast robić rzeczy, które chcą robić w weekend, zostają w domu tylko dlatego, że nikt nie chciał wyjść. Po co psuć idealnie udany weekend tylko dlatego, że nie masz kogoś, z kim mógłbyś pójść coś zrobić?

Nie pozwolę nikomu, łącznie ze mną, powstrzymywać mnie przed spełnieniem pragnień mojego serca, nawet jeśli oznacza to, że będę musiała wszystko robić sama – Mary Wright

Poznasz siebie lepiej.

Robiąc rzeczy na własną rękę, masz bardzo mało rozproszeń. Kiedy wychodzisz, masz w głowie tylko myśli, które dotrzymują ci towarzystwa. Innymi słowy, znajdujesz dla siebie czas, aby spojrzeć w głąb siebie i zidentyfikować, czego potrzebujesz lub co zaniedbałeś.

Co więcej, stajesz się bardziej niezależny i wolny, gdy zdajesz sobie sprawę, że nie potrzebujesz nikogo innego, aby dobrze się bawić i robić rzeczy, które lubisz. Mary Wright wyjaśnia, że samodzielne robienie rzeczy to „najbardziej wyzwalające i wzmacniające doświadczenie”.

Czytaj: „Rzeka rowerów” przejedzie przez Poznań

Życie nie zatrzymuje się i nie czeka na nikogo.

Nie powstrzymuj się przed robieniem rzeczy, które kochasz. To normalne, że masz inne zainteresowania niż ludzie wokół Ciebie. Jeśli lubisz piesze wędrówki, pływanie lub podróżowanie, idź dalej i wspinaj się, pływaj lub podróżuj. Życie jest krótkie i dla nikogo się nie kończy. Twórz wspomnienia, póki jeszcze możesz – nawet jeśli robisz to sam.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl