Dlaczego Twoje dziecko potrzebuje wystarczająco dużo snu

0
475
Wyspane dziecko to zdrowe dziecko. Zdjęcie: pixabay.com

Większość rodziców na całym świecie uważa, że kładzenie dzieci do łóżka to koszmar. Jednak wczesne zasypianie dziecka ma wiele zalet.

Wysypianie się dziecka ma wiele zalet, a sukces w szkole jest jedną z nich, a także unikanie przeziębienia i walka z otyłością.

Kiedy masz jedno dziecko, zapewnienie mu wystarczającej ilości snu może być równie trudne, jak w przypadku trojga dzieci. Trening snu jest ważny i powinien zacząć się wcześnie. Dodatkowo upewnij się, że jest to system niepodlegający negocjacjom. Ponadto, aby zapewnić dziecku wystarczającą ilość snu, ustal rutynę snu, która pomoże Tobie i mu, ponieważ czyha wiele niebezpieczeństw związanych z pozbawieniem snu dziecka.

Poniżej znajdują się powody, dla których wszystkie dzieci potrzebują wystarczającej ilości snu.

1. Sen wspomaga wzrost

Codzienna dawka zdrowego snu dzieci sprzyja wzrostowi, ponieważ hormon wzrostu jest wytwarzany podczas głębokiego snu. Dlatego większość matek ma tendencję do zastanawiania się, czy ich dzieci urosły z dnia na dzień.

Dzieci zwykle spędzają połowę swojego snu w tej fazie głębokiego snu, ponieważ jest ona uważana za niezbędną dla prawidłowego wzrostu. Ponadto, według badań, dzieci, które mają niedobór hormonu wzrostu, okazuje się, że śpią mniej głęboko w porównaniu z tym, jak śpią przeciętne dziećmi. Dlatego sen u dzieci jest bardzo ważny, aby pomóc im rosnąć.

2. Sen wspiera naukę

Podczas snu dzieci wyglądają spokojnie, ale ich mózgi są zajęte przez całą noc. Również, gdy widzisz, jak dzieci drgają w nocy. To nie jest stan ani problem, o który powinieneś się martwić. Ponieważ tak działa ich układ nerwowy. Poza tym jest to sposób na sprawdzenie połączenia między mięśniami a mózgiem.

Bez względu na wiek, spanie sprzyja nauce dzieci, od najmłodszych niemowlaków, po takie, które chodzą już do szkoły. Dlatego większość przedszkoli włącza drzemki do zajęć szkolnych. Kiedy dzieci drzemią, zachowują wiele informacji w porównaniu z sytuacją, gdy nie śpią i zapominają o wszystkim.

Zdjęcie: pixabay.com

3. Sen pomaga zwalczyć zarazki

Przy sprzątaniu pokoju dziecka nie należy zapomnieć o materacu i pościeli. Czysta pościel i czysty materac pomoże dzieciom spać w środowisku wolnym od zarazków. Sen nie tylko pomoże im odpocząć, ale także pomoże im zwalczać zarazki. Kiedy Twoje dzieci śpią, do organizmu uwalniane są cytokiny, które są białkami, na których opiera się organizm w walce z chorobami, infekcjami i stresem.

Oprócz tych białek pomagających w walce z chorobami, powodują one również senność. Dlatego większość dzieci, a nawet dorosłych, gdy jest przeziębionych lub choruje na grypę, czuje się wyczerpana. Więc kiedy śpisz mniej, wpływa to na liczbę obecnych cytokin. Stąd powód, dla którego powinieneś zapewnić dziecku wystarczającą ilość snu, aby móc zwalczyć wszelkie zarazki wywołujące choroby.

Czytaj: 15 powodów, dla których każdy powinien spać nago

4. Sen zwiększa koncentrację uwagi dziecka

Chociaż odżywianie i ćwiczenia pomagają zwiększyć koncentrację dziecka, sen jest tak samo ważny jak ćwiczenia i odżywianie, ponieważ pomaga również zwiększyć jego koncentrację. Na przykład dzieci, które śpią mniej niż 10 godzin w nocy przed ukończeniem trzeciego roku życia mają tendencję do impulsywności, odwracalności uwagi i nadpobudliwości w wieku sześciu lat.

Warto zauważyć, że chociaż objawy te są podobne do objawów u dziecka z ADHD, zmęczone dzieci mogą być rozproszone i impulsywne, nawet jeśli nie mają ADHD. Kiedy masz dzieci chodzące do szkoły, dodaj nawet pół godziny dodatkowego snu w nocy, aby pomóc im kontrolować ich nastroje i impulsy. W zamian pomoże im to lepiej skoncentrować się na pracy szkolnej.

5. Sen zmniejsza ryzyko kontuzji

Czy czasami zastanawiasz się, dlaczego Twoje dziecko jest bardziej niezdarne i impulsywne? Prawdopodobnie nie spało wystarczająco dobrze i długo. Może to spowodować wzrost ryzyka obrażeń lub wypadków.

Jest to powszechne w przypadku dzieci chodzących do szkoły, które śpią krótko. Wypadki, które im się zdarzają, wiążą się z wysokim ryzykiem i potrzebą pomocy medycznej. Jednak wszystko jest spowodowane brakiem wystarczającej ilości snu. Dlatego Twoje dziecko musi spać zgodnie z godzinami zalecanymi dla jego wieku. Pomoże to zmniejszyć liczbę urazów, jakie odniesie w ciągu całego roku szkolnego.

Zdjęcie: pixabay.com

6. Sen wpływa na wagę

Dzieci, które mało śpią, w większości przypadków mają nadwagę. Dlatego lepiej wymyślić technikę, która pomoże uspokoić dziecko przed snem. Dzieci, które dobrze śpią, rzadziej mają nadwagę, w zamian będą się dobrze odżywiać, ponieważ są wypoczęte. Dlatego zacznij uczyć swoje dziecko snu w młodym wieku, a od samego początku będziesz mieć zdrowe dziecko.

Wydaje się, że związek ciężaru snu rośnie w siłę. Kiedy bowiem dziecko ma dość spożytego jedzenia, komórki tłuszczowe wytwarzają hormon leptyny, który sygnalizuje dziecku, aby przestało jeść. A dziecko pozbawione snu wpływa na ten hormon i kontynuuje jedzenie. Po pewnym czasie te dzieci, które nie śpią wystarczająco, stają się otyłe. Ponadto zmęczone dzieci jedzą inaczej, ponieważ mają ochotę na pokarmy bogate w węglowodany i tłuste, w porównaniu z tymi, które są wypoczęte.

Podsumowując, zapewnienie dziecku wystarczającej ilości snu nie jest prostym zadaniem, szczególnie w przypadku rodziców, którzy pracują przez wiele godzin, w przypadku sypialni pełnej elektroniki i bardziej wyszukanych zajęć pozalekcyjnych. Niemniej jednak istnieje rozwiązanie, a powyższe powody powinny zachęcić rodziców do pomagania dzieciom w zasypianiu.

Nawet gdy dzieci jedzą zdrową żywność i regularnie ćwiczą w swoim codziennym życiu, jeśli nie śpią dobrze i wystarczająco długo, do czego przyzwyczaiła się większość dzisiejszych dzieci, wpływa to na nie w różny sposób. Dlatego rodzice muszą dołożyć wszelkich starań, aby pomóc swoim dzieciom wysypiać się. Pomoże im to stać się zdrowszymi i silniejszymi osobami.

Czytaj: Sklep z kapeluszami w Krakowie upada przez pandemię. Pomóż pani Marii przetrwać

Bluelink: TBG- We Go Beyond

johannesfloe.com – Art to remember