Dlaczego warto uzyskać oświetlenie słoneczne w Twojej miejscowości

0
147
Źródło: Twitter

Władze każdej miejscowości powinny zainwestować w oświetlenie słoneczne w Twojej okolicy. Sprawdź te najważniejsze powody, dla których warto kupić lampy słoneczne dla społeczności.

Od ich pozytywnego wpływu na środowisko po jasność, koszty i niezawodność, lampy słoneczne mogą przynieść korzyści Twojej społeczności.

Wpływ na środowisko

Światła słoneczne mają niewielki lub żaden negatywny wpływ na nasze środowisko. W przeciwieństwie do standardowych latarni ulicznych nie emitują dwutlenku węgla jako produktu ubocznego. Jak być może wiesz, dwutlenek węgla pochłania i emituje ciepło. Nasza ziemia zatrzymuje to ciepło, powodując wzrost temperatury planety. Decydując się na zmianę oświetlenia ulicznego, decydujesz się na troskę o środowisko.

Czytaj: Elektrownia słoneczna na dachach wieżowców we Wrocławiu!

Ocena jasności

Widoczność jest kluczowa, ponieważ pomaga nam interpretować nasze otoczenie, zwłaszcza na drodze. Wiele lamp solarnych ma wbudowane światła LED. Lampy solarne LED emitują jasność naśladującą światło słoneczne. Zwiększa to widoczność w nocy wykładniczo. Lampa metalohalogenkowa lub tradycyjna latarnia uliczna ma CRI od 20 do 80 i temperaturę barwową między 1900 a 2800 000. W przeciwieństwie do tego, słoneczne latarnie uliczne LED emitują CRI od 70 do 80 i temperatury barwowe od 2700 tys. do 6500 tys.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Różnica kosztów

Jeśli porównamy bezpośrednie koszty tradycyjnych lamp ulicznych z solarnymi, tradycyjne wydają się tańsze. Jednak długoterminowe koszty tradycyjnych lamp ulicznych znacznie przewyższają koszty lamp słonecznych. Lampy solarne nie wymagają instalacji, wymiany ani opłat za konserwację, jak tradycyjne lampy. Chociaż możesz wydać więcej z góry, na dłuższą metę zaoszczędzisz pieniądze.

Czytaj: IKEA rozpocznie sprzedaż paneli słonecznych w niektórych sklepach

Niezawodność

W przypadku przerwy w dostawie prądu lub awarii sieci, tradycyjne oświetlenie nie będzie już działać w Twojej społeczności. Lampy słoneczne mogą zapewnić Ci spokój ducha, ponieważ zawsze będą działać, nawet w nagłych wypadkach. Od zwykłych gospodarstw domowych po firmy, wszyscy polegają na świetle w swojej codziennej działalności. Wybierz lampy solarne i miej zaufanie do ich niezawodności.

Zachowaj te najważniejsze powody, aby uzyskać światła słoneczne dla swojej społeczności na pierwszym planie. Dotrzyj do liderów społeczności i bierz udział w lokalnych spotkaniach dla Twojej okolicy. Bądź odważny i rozpocznij rozmowę o lampach słonecznych. Popraw środowisko i swoją społeczność, przechodząc na energię słoneczną.