Dlaczego zwiększenie poziomu witaminy D może zmniejszyć ryzyko raka nawet o 70%?

0
426
Witamina D to witamina mająca ogromny wpływ na zdrowie człowieka. Zdjęcie: pl.freepik.com

Ważne jest, aby kontrolować poziom tej witaminy!

Ostatnie badania wykazały, że witamina D oprócz innych poważnych chorób zapobiega rakowi. Pozyskiwanie zaledwie 40 ng/ml tej potężnej witaminy dziennie zmniejszy nasze szanse zachorowania na raka nawet o 67%.

Zwiększony poziom witaminy D zapobiega rakowi nawet o 67%.

Mężczyźni ze zdiagnozowanym agresywnym rakiem prostaty mają poziom witaminy D poniżej 23 ng/ml.

Czytaj: Niedobór witaminy D? Nauka pokazuje, co dzieje się z Twoim ciałem

Zdaniem eksperta, witaminę D można doskonale wykorzystać jako biomarker do przewidywania rozwoju raka prostaty.

Witamina D zapobiega nowotworom, ale korzyści na tym się nie kończą. Inne badania wykazały również, że utrzymywanie zrównoważonego poziomu witaminy D w organizmie pomaga zapobiegać chorobom serca, udarowi, nadciśnieniu, chorobom immunologicznym, cukrzycy typu 1 i 2, reumatoidalnemu zapaleniu stawów, chorobie Leśniowskiego-Crohna, stwardnieniu rozsianemu, upośledzeniu funkcji poznawczych, chorobie Alzheimera i chorobie zakaźnej.

Szacuje się, że poziom witaminy D pomiędzy 40 ng/ml a 60 ng/ml musi być zawsze utrzymywany, aby uniknąć cierpienia na którykolwiek z tych stanów.

Główne nowotwory, którym można zapobiegać, utrzymując odpowiedni poziom witamin w organizmie, to: nowotwory prostaty, okrężnicy, piersi, jajnika, przełyku, układu limfatycznego i czerniak.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Jeden z kierowników badań potwierdził, że witamina zapobiega nowotworom:

„Oszacowaliśmy ilościowo zdolność odpowiedniej ilości witaminy do zapobiegania wszystkim inwazyjnym nowotworom łącznie, które były nieznane przed publikacją tego artykułu. Wyniki te potwierdzają odwrotną zależność między 25 D (OH) a ryzykiem raka i podkreślają znaczenie profilaktyki raka dla osiągnięcia stężenia witamin w surowicy krwi we krwi powyżej 20 ng/ml, które jest stężeniem zalecanym przez IOM dla zdrowia kości.”

Ponadto osoby odpowiedzialne za badania, które zapewniają, że witamina D zapobiega rakowi, bardzo wyraźnie podkreśliły większą ekspozycję ludzi na światło słoneczne:

„Upewnij się, że otrzymujesz tyle witaminy D, ile naturalnie może dostarczyć natura, a latem możesz wyjść z dużą ilością odsłoniętej skóry” – powiedział kierownik badania.

Odnosi się do badania, w którym analizowano poziomy witaminy D u rdzennych plemion Afryki Wschodniej. Otrzymywali prawie 10 000 jednostek dziennie witaminy D i mieli mniejsze ryzyko zachorowania na raka.

W 2010 roku Instytut Medycyny zalecił 600 jednostek witaminy D dziennie. To nie wystarczy, powiedział Haney. Ale ile wystarczy?

„Jeśli chcesz zwiększyć pewność, zwiększ dawkę. Dlatego każdy powinien monitorować swój własny poziom witaminy D, zamiast polegać na testach laboratoryjnych i lekarzach”- powiedział Heaney, dyrektor badania.

Niedawna analiza przeprowadzona przez szwedzkich naukowców wykazała, że ​​niska ekspozycja na słońce zwiększa ryzyko śmierci, podobnie jak palenie.

Wskazane jest, aby przynajmniej raz w roku poddawać się badaniu fizykalnemu, aby upewnić się, że poziom witamin jest odpowiedni.

Badania, które pokazują, że witamina zapobiega rakowi, okazały się bardzo zachęcające dla wszystkich tych, którzy codziennie walczą o kontrolowanie tej strasznej choroby.

Czytaj: Sezon morsów rozpoczęty. Gdzie skorzystasz z zimnej kąpieli we Wrocławiu?