Dłonie mapą naszego ciała – sprawdź, gdzie uciskać, aby ból minął

0
2732
Mało znaną metodą na walkę z bólem jest masaż dłoni.

Wystarczy uciskać odpowiednie punkty na dłoni, aby ból minął. Każda część ciała posiada swój odpowiednik na Twojej dłoni. Pomóż sobie w łatwy sposób.

Ból jest nieunikniony. Czasami nadmiar stresu, szybkie tempo życia, brak czasu na relaks i sen wpływa na stan naszego zdrowia, a co za tym idzie – różnego rodzaju bóle, które nam na co dzień dokuczają.

Nie powinnyśmy ignorować zbawiennego wpływu medycyny alternatywnej, która zapewnia ulgę w całkowicie bezpieczny sposób, w przeciwieństwie do leków i antybiotyków. Praktykowanie alternatywnych metod leczenia pomoże Ci poprawić efekty.

Ludzie z Bliskiego Wschodu od wieków praktykują metodę leczenia bólu, która zostanie przedstawiona poniżej. Metoda ta opiera się na wiedzy z dziedziny refleksologii.

Według tej nauki nasze dłonie są mapą całego ciała, są centrami wielu punktów, które są połączone z innymi częściami i narządami ciała. Tak więc należy uciskać odpowiednie punkty na dłoni, aby złagodzić ból i dyskomfort w określonych obszarach naszego ciała. Leczenie poprzez uciskanie refleksów znali Egipcjanie już ok. 2300 lat p.n.e.

Drake Ewing, licencjonowany akupunkturzysta i refleksolog z wydziału pomocniczego na Uniwersytecie Bastyr w Seattle powiedział, że: „Nacisk stosowany podczas refleksologii ma na celu ułatwienie fizjologicznej reakcji w organizmie. Refleksologia jest rodzajem opieki zdrowotnej stosowanej od tysięcy lat ”.

Drake Ewing przekonuje, że według wielu ekspertów nasze stopy i dłonie zawierają ponad 7000 zakończeń nerwowych. Ogromna wiedza i doświadczenie z refleksologii umożliwia odpowiednie ich stymulowanie, co może wpłynąć na sposób odczuwania bólu.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Wystarczy 20-minutowy kontakt z naturą, aby obniżyć poziom stresu

Na początek należy dowiedzieć się, gdzie znajdują się te punkty i z jakimi częściami ciała są podłączone. W związku z tym warto skorzystać z profesjonalnego masażu, aby nauczyć się zasad.

„Terapeuta zaczyna od delikatnego rozluźnienia dłoni. Następnie przechodzi do początkowo słabego, potem trochę mocniejszego ucisku w kierunku od czubków palców w dół. Używając głównie kciuka, ruchem okrężnym lub punktowym masuję każdy centymetr skóry, przede wszystkim po wewnętrznej stronie dłoni” – mówi Iwona Ochnicka, dyplomowany refleksolog.

Można też samemu spróbować poprzez uciskanie konkretnego punktu przez 5 sekund, następnie puszczenie uścisku na 3 sekundy i powtarzanie tej czynności przez kilka minut. Metodę tę należy stosować 2 razy dziennie. W szybkim czasie poczujesz niesamowite efekty. Ważne jest, żeby uciskanie wykonywać na obu dłoniach. Uciskanie punktów na dłoni warto robić nie tylko wtedy, gdy potrzebujesz szybkiej ulgi w bólu, ale również dla pobudzenia organizmu. Ta metoda to doskonały zastrzyk energii w chwilach przemęczenia i osłabienia.

zdjęcie: motywatordietetyczny.pl

Źródło: healthyfoodhouse.com

Jesteś z Krakowa? Koniecznie zerknij na naszą stronę f7krakow.pl