Domowe lekarstwo na zapalenie zatok. Pij dwa razy dziennie i pozbądź się zapalenia zatok.

0
923

Od ponad tygodnia doskwierają Ci silne bóle głowy, które pojawiają się w okolicy oczu, czoła i nosa? Na dodatek dokuczliwy ból nasila się przy pochylaniu i masz uciążliwy katar? Twój nos jest niedrożny i masz problem z węchem i smakiem? Prawdopodobnie dopadło Cię zapalenie zatok. Zwykły katar mija po kilku dniach. Sprawdź, jak domowym sposobem wyleczyć zapalenie zatok. 

Infekcja zatok to choroba, która dotyczy osób w każdym wieku i w różnych porach roku. W samym amerykańskim społeczeństwie zapalenie zatok dotyka około 35 milionów osób. Lekarze szacują, że co trzeci Polak przynajmniej raz przeszedł ostre zapalenie zatok, a co piąty cierpi z powodu infekcji przewlekłej, czyli takiej, której objawy utrzymują się ponad 3 miesiące. W Ameryce ludzie co roku wydają ponad miliard dolarów na apteczne leki, które mają pomagać, przeciwdziałać przebiegowi i nawrotom zapalenia zatok.

Według WebMD zapalenie zatok to nic innego jak to choroba błony śluzowej zatok przynosowych. Najczęściej za zapalenie zatok odpowiadają infekcje wirusowe. Zwykle zatoki wypełnione są powietrzem, a kiedy wypełnią się płynem mogą pojawić się zarażenia bakteryjne, grzybicze lub wirusowe, które mogą prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych.

POZNAJ TAKŻE SPOSÓB NA ŚWIEŻĄ I BIAŁĄ BIELIZNĘ. DZIĘKI TEMU TWOJA BIELIZNA NIE ZSZARZEJE I NIE ZŻÓŁKNIE – f7dobry.com

Zatoki trzeba wyleczyć, bo nieleczone zapalenie może prowadzić do powikłań takich jak zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych czy ropień mózgu. Jeśli choroba dopiero się zaczęła, możesz próbować wyleczyć ją domowymi sposobami.

U niektórych pacjentów często można się spotkać także z alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa. To schorzenie prowadzi do zakażenia zatok wskutek powstałego obrzęku błony śluzowej. Dodatkowymi czynnikami wywołującymi stany zapalne są: przeziębienie, polipy nosa, skrzywiona przegroda lub inne zmiany w obrębie nosa.

Rodzaje zapalenia zatok

 • Ostre zapalenie zatok – trwa przez około miesiąc. Objawami są: katar, uczucie zatkanego nosa, ból.
 • Podostre zapalenie zatok – trwa od miesiąca do trzech miesięcy.
 • Przewlekłe zapalenie zatok – trwa od miesiąca albo dłużej

Naturalne, domowe lekarstwo na zapalenie zatok

Jeśli szybko podejmiesz leczenie zapalenia zatok, po zapaleniu zatok nie zostanie śladu. Zapalenie możesz skutecznie wyleczyć dzięki octowi jabłkowemu. Często jest w każdej kuchni. Ma wiele właściwości zdrowotnych. Używając octu jabłkowego możesz w prosty sposób złagodzić wszystkie objawy zapalenia zatok i skutecznie je leczyć. Należy spróbować poniższego przepisu.

Składniki:

 • woda – 0,5 szklanki
 • cytryna – 1 sztuka
 • ocet jabłkowy niefiltrowany – 1/4 szklanki
 • miód naturalny – 1 łyżka
 • pieprz cayenne – 1 łyżeczka

Sposób przygotowania:

 • Wodę należy zagotować i wymieszać ją z octem jabłkowym.
 • Następnie do wody i octu należy dodać miód i pieprz cayenne. Składniki należy dobrze ze sobą wymieszać.
 • Potem należy dodać wyciśniętą cytrynę.

Kiedy i jak często stosować?

Domowe lekarstwo należy stosować tak długo, aż poczuje się ulgę. Zaleca się przyjmować dwa razy dziennie:

 • rano – przed śniadaniem
 • wieczorem – przed snem

Koniecznie podziel się tym przepisem ze znajomymi – niech też cieszą się zdrowiem!

Źródło: www.zdrowyportal.org